Sportas

2021.09.19 11:55

Kanojininkai Žustautas ir Korobovas pasaulio čempionate iškovojo penktąją vietą

atnaujinta 14.51
LRT.lt2021.09.19 11:55

Lietuvos kanojininkai Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas Kopenhagoje (Danija) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate iškovojo penktąją vietą.

Lietuviai vyrų dviviečių kanojų finale 500 m distanciją įveikė per 1 min. 42,16 sek. Mūsiškiai į priekį paleido keturias kanojininkų poras.

H. Žustautas, praeityje tapęs vienviečių kanojų pasaulio čempionu, su V. Korobovu naujiesiems pasaulio čempionams iš Italijos – Nicolae Craciunui ir Daniele Santini – pralaimėjo 2,26 sek.

„Esam labai patenkinti užimta penkta vieta. Kai nusprendėme startuoti šioje rungtyje ir galvojome, kad po olimpinių žaidynių į pasaulio čempionatą neatvyks visi stipriausi, kėlėme tikslą patekti į penketuką. Bet kai protokole pamatėm, kad susirinko visi geriausi, net nežinojome kokia vieta bus gerai. Jau patekimas į finalą tarp devynių stipriausiųjų buvo geras pasiekimas, o dar pavyko užimti penktą vietą. Tai labai geras rezultatas. Man tai aukščiausia vieta pasaulio čempionatuose olimpinėje distancijoje“, – sakė 200 m rungtyje pasaulio ir Europos čempionatų auksą laimėjęs H. Žustautas.

„Esam labai patenkinti, nes po finišo galvojom, kad užėmėm žemesnę vietą. Naujoje olimpinėje rungtyje patekti tarp penkių geriausių yra labai gerai. Mums dar trūksta patirties, nes abu irkluojame iš vienos pusės. Taip yra sunkiau vairuoti. Reikia daugiau startų, daugiau treniruočių ir bus dar geresni rezultatai“, – teigė praėjusį olimpinį ciklą 1000 m distancijose irklavęs V. Korobovas.

Antrąją vietą iškovojo vengrai Jonatanas Hajdu ir Adamas Fekete, nuo italų atsilikę tik 0,30 sek. Bronzą laimėjo rusai Viktoras Melantjevas ir Vladislavas Čebotaras (+1,02 sek.).

Lietuvius nuo trečiąją vietą užėmusių rusų skyrė 1,24 sek.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos finale medalio iškovoti nepavyko Artūrui Sejai. Baidarininkas puikiai startavo ir pirmuosius 50–100 metrų buvo priekyje, tačiau finišo tiesiojoje pritrūko jėgų – A. Seja finišavo aštuntas.

„Buvo labai atkakli kova dėl medalių. Kai pralaimi daug, tai nebūna taip apmaudu. O kai pralaimi vos vos, tai ima pyktis. Pyktis sau, nes atrodo, kad galėtum padaryti kitaip. Startavau labai gerai ir iš savęs išspaudžiau viską. Trūko kelių dešimtųjų sekundės ir galėjau laimėti“, – apmaudą liejo 2018 m. šioje distancijoje pasaulio vicečempionu tapęs A. Seja.

Mūsiškis distanciją įveikė per 35,31 sek., o nuo laimėjusio italo Andrea Diliberto atsiliko 0,52 sek.

Sidabrą iškovojo švedas Petteris Menningas, čempionui pralaimėjęs tik 0,02 sek. Bronza iškeliavo į Latviją – triumfavo Roberts Akmens (+0,16 sek.).

11-ąją vietą pasaulio čempionate iškovojo Mindaugas Maldonis su Andreju Olijniku. Mūsų šalies sportininkai startavo dviviečių baidarės 500 m distancijos B finale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt