Sportas

2021.09.19 09:50

Berankis ir Grigelis atvedė Lietuvos rinktinę į pergalę prieš Graikiją

atnaujinta 13.55
LRT.lt2021.09.19 09:50

Lietuvos teniso rinktinė triumfuoja Heraklione – šalies tenisininkai Daviso taurės pasaulio grupės antrojo diviziono pirmajame rate laimėjo tris susitikimus iš keturių prieš Graikijos atstovus. Dvejetų susitikime užtikrintą pergalę pasiekė Ričardo Berankio (ATP-107) ir Lauryno Grigelio (ATP-540) duetas.

Mūsiškiai 1 val. 20 min. trukusioje kovoje 6:2, 7:5 įrodė pranašumą prieš Petrosą Tsitsipą (ATP-730) ir Markosą Kalovelonį (ATP-779).

Pirmajame sete lietuviai nesulaukė pasipriešinimo, nors po keturių geimų rezultatas buvo dar lygus – 2:2. Visgi lietuviai laimėjo kitus keturis geimus ir šventė užtikrintą pergalę.

Antrajame sete kovos ir intrigos buvo kur kas daugiau. Tiek graikų, tiek ir lietuvių duetas vieną po kito laimėjo savo padavimus. Po 10 geimų rezultatas buvo 5:5. Kiti du geimai buvo lemiami, o ilgiausiai užtruko 12-asis, kurį po atkaklios kovos laimėjo ir pergalę 7:5 antrajame sete iškovojo Lietuvos tenisininkai.

Šeštadienį abejas kovas taip pat laimėjo lietuviai – R. Berankis 6:1, 6:3 nugalėjo P. Tsitsipą, o L. Grigelis 7:6 (8:6), 3:6, 7:5 palaužė Michailą Pervolarakį (ATP-484).

Lietuvos ir Graikijos rinktinės žaidė iki trijų pergalingų mačų. Sėkmingas pasirodymas dvejetų varžybose lėmė lietuvių pergalę 3:0 ir patekimą į pereinamąjį mačą dėl vietos pirmoje pasaulio grupėje.

„Esame labai laimingi, 3:0 mūsų naudai. Aišku, pagrindinis graikų žaidėjas Stefanos Tsitsipas nežaidė, bet toks jau tas sportas. Kaip bebūtų, šiai dienai mes esame stipresni. Dvejetų susitikimas mums klojosi tikrai gerai, neturėjome jokių nesklandumų, ypač pirmame sete. Antrame sete varžovai ėmė geriau servuoti, bet mes išlaikėme padavimus ir išlaukėme savo galimybės“, – po mačo kalbėjo R. Berankis.

Jam antrino ir L. Grigelis. „Nuotaikos tikrai nuostabios, labai saldi pergalė. Tikrai nesitikėjome laimėti 3:0. Buvo sunkus savaitgalis, nes įtampos žaisti Daviso taurės mačus visuomet yra. Šiandien sužaidėme labai solidų dvejetą, šiam susitikimui labai daug dėmesio visą savaitę skyrėme treniruotėse.“

Dvejetų susitikimą, kaip buvo planuota iš pradžių, turėjo žaisti jaunieji Edas Butvilas ir Vilius Gaubas, tačiau Lietuvos rinktinė lemiamai dvikovai delegavo labiau patyrusius tenisininkus.

Paskutiniame vienetų mače, kuris nieko nebelėmė, 16-metis V. Gaubas gavo progą susikauti su penkeriais metais už jį vyresniu Alexandru Skorilu. Pastarasis 6:4, 6:4. įrodė savo pranašumą. Galutinis Graikijos ir Lietuvos rinktinių pergalių skirtumas – 3:1 mūsų šalies naudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt