Sportas

2021.09.18 22:55

Po nesėkmės – kapitono ašaros ir trenerio paaiškinimas dėl rinktinę palikusio žaidėjo

Dovilė Šeduikytė, Aivaras Katutis, LRT.lt2021.09.18 22:55

„Tai buvo mūsų šansas, neišsipildžiusi svajonė“, – po apmaudžiai susiklosčiusių paskutinių pasaulio salės futbolo čempionato rungtynių sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Justinas Zagurskas.

Debiutinis Lietuvos salės futbolo rinktinės pasirodymas pasaulio čempionate, kuris vyksta mūsų šalyje, baigėsi grupių etape. Lietuviai 2:6 pralaimėjo Kosta Rikai ir finišavo paskutinėje vietoje.

Žemiausią reitingą pasaulio čempionate turėjusi Lietuvos rinktinė jame dalyvavo kaip šeimininkė.

Po apmaudžiai susiklosčiusių rungtynių, kuriose Lietuvos komanda dalį pirmojo kėlinio laiko pirmavo rezultatu 1:0, J. Zagurskas neslėpė apmaudo.

„Individualios, taktinės klaidos“, – pagrindines nesėkmės priežastis vardijo futbolininkas. – Vaikiškai klydome, „atsivežėme“ sau įvarčius. Tikrai nesijautėme silpnesni už juos, tiesiog daugiau klydome.“

Paklaustas, ko labiausiai iš šio čempionato galėtų pasisemti Lietuvos rinktinė, J. Zagurskas atsakė: „Prisiminsime patį čempionatą. Ačiū žiūrovams, kurie atėjo į visas trejas rungtynes ir mus palaikė. Norėjosi, kad tų rungtynių būtų daugiau, bet neišėjo.

Tikrai labai daug dirbome ir ruošiamės šiam čempionatui. Daug aukojomės, daug visko darėme, jaučiamės patobulėję. Galbūt ta rungtynių su gerais varžovais stoka pakišo koją šiame čempionate.“

J. Zagurskas, šiame čempionate įmušęs du įvarčius ir tapęs rezultatyviausiu Lietuvos rinktinės žaidėju, dėkojo „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems sirgaliams.

„Ačiū žiūrovams, jautėsi nuoširdus palaikymas net ir pralaimint. Mes stengiamės atiduoti visas jėgas už juos, savo šeimas“, – sakė J. Zagurskas.

Prieš pat rungtynes su Kosta Rika iš Lietuvos rinktinės pasitraukė vienas komandos lyderių Arturas Juchno. Paprašytas pakomentuoti komandos draugo situaciją, J. Zagurskas nedaugžodžiavo: „Mes koncentravomės į rungtynes, treneris to prašė, tad nekreipėme dėmesio. Į tai geriau atsakys treneris.“

Plačiau situaciją netrukus pakomentavo pats Lietuvos rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas.

„Konflikto tarp manęs ir žaidėjo nebuvo. Arturas pats priėmė sprendimą išvykti iš stovyklos. Jis greičiausiai nesusitvarkė psichologiškai su spaudimu. Noriu padėkoti jam už darbą tiek pasiruošimo cikle, tiek čempionato metu. Be to, Arturas nėra profesionalus futbolininkas, o trenerių štabo pastangos ir reikalavimai yra labai dideli“, – situaciją komentavo J. Ryvkinas, pabrėžęs, kad vienas žaidėjas nėra svarbiau už komandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt