2021.09.18 19:45

Per dažnai klydusi Lietuvos rinktinė baigė pasirodymą pasaulio čempionate

LRT.lt2021.09.18 19:45

Istorinę galimybę pasirodyti Lietuvoje vykstančiame pasaulio salės futbolo čempionate gavusi šalies rinktinė baigė pasirodymą grupių etapo varžybose. Jevgenijaus Ryvkino diriguojami Lietuvos futbolininkai paskutinėse A grupės rungtynėse 2:6 (1:2) nusileido Kosta Rikai ir liko paskutinėje vietoje.

Lietuvos rinktinė, kuriai tai buvo debiutas pasaulio salės futbolo čempionate, per trejas rungtynes patyrė tris pralaimėjimus ir liko be taškų.

Situacija prieš šias rungtynes nebuvo dramatiška – Lietuvos rinktinei, norint finišuoti trečioje vietoje, užteko pergalės. Į atkrintamąsias taip pat žengia keturios geriausios trečios vietos komandos.

Dvikova su Kosta Rika, kurią „Žalgirio“ arenoje stebėjo apie 3 tūkst. sirgalių, mūsų rinktinei prasidėjo puikiai. Po sužaistų aštuonių minučių rezultatas tapo 1:0 mūsų naudai – laiku koją kyštelėjęs Genaras Samsonik pelnė savo pirmąjį įvartį pasaulio čempionate ir išvedė Lietuvos komandą į priekį.

Kosta Rikos situacija tapo dar dramatiškesnė, kai 11-ąją minutę raudoną kortelę už žaidimą ranka ne baudos aikštelėje gavo pagrindinis varžovų vartininkas Cesaras Vargasas.

Kosta Rika 2 minutėms liko žaisti mažumoje, lietuviai dominavo su kamuoliu ir turėjo šansų įmušti įvartį, tačiau varžovai apsigynė ir pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje mūsiškius nubaudė dviem įvarčiais.

19-ąją minutę rezultatą išlygino Milintonas Tijerino, pasinaudojęs Deivido Reimario klaida. Po kelių akimirkų į mūsų šalies rinktinės vartus krito dar vienas įvartis – lietuviai prasižengė šeštą kartą ir buvo paskirtas baudinys, kurį sėkmingai realizavo Juanas Cordero.

Antrajame kėlinyje visišką kontrolę į savo rankas perėmė Kosta Rikos futbolininkai. 29-ąją minutę pranašumą padidino M. Tijerino.

Vėliau Lietuvos komanda ėmė rizikuoti, žaidė be tikro vartininko, tačiau už tai buvo sumokėta brangiai – 32-ąją ir 34-ąją minutėmis pasižymėjo Danielis Gomezas.

38-ąją minutę paguodos įvartį įmušė Justinas Zagurskas, pasižymėjęs ir pirmoje dvikovoje su Venesuela. Pačioje pabaigoje įvarčių sąskaitą galėjo atsidaryti ir Benas Spietinis, tačiau puolėjas nerealizavo baudinio, o jau kitoje atakoje galutinį tašką padėjo varžovai – 6:2.

Skaudžiausią pralaimėjimą per sužaistas trejas rungtynes patyrusi Lietuvos rinktinė debiutą pasaulio čempionate pažymėjo trimis pelnytais ir 11 praleistų įvarčių.

A grupėje pirmąją poziciją iškovojo Kazachstanas, antrąją – Venesuela. Kosta Rika savo tolesnį likimą turnyre sužinos po grupių etapo.