Sportas

2021.09.18 11:55

Lietuvos baidarininkų ketvertukas – penktas pasaulyje

atnaujinta 15.40
LRT.lt2021.09.18 11:55

Kopenhagoje (Danija) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Lietuvos vyrų keturvietė baidarė tik per plauką liko nuo bronzos medalių.

Simonas ir Mindaugas Maldoniai, Ignas Navakauskas bei Artūras Seja vyrų keturviečių baidarių A finale 500 m distanciją įveikė per 1 min. 20,83 sek. ir užėmė penktąją vietą. Tai aukščiausias Lietuvos keturvietės baidarės pasiekimas per visą pasaulio čempionatų istoriją.

Lietuviai spurtavo paskutinėje distancijos dalyje, o iki trečios vietos jiems pritrūko tik 0,14 sek. Bronzos medaliais pasidabino Čekijos baidarininkai, nuo pirmos pozicijos atsilikę 0,50 sek.

„Sunkiausia tai, kad labai nedaug trūko iki prizinės trečios vietos. Dėl to rūbinėje kilo diskusijos ir analizės, ko mums trūko. O trūko labai nedaug – centimetrų. Susiirklavimas buvo turbūt mūsų silpnoji dalis. Mes tik trečią kartą sėdėjom valtyje kartu. Trūko vos sieksnio iki trečios vietos. Lyg ir reikia džiaugtis, kad tiek nedaug trūko iki prizininkų pakylos, bet tuo pačiu ir labai apmaudu, kad likome be medalio“, – emocingai vienas per kitą komentavo baidarininkai, kuriems komandos sudėtį teko koreguoti prieš pat pasaulio čempionatą, nes dėl teigiamų COVID-19 testų į čempionatą negalėjo vykti Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

Pasaulio čempionais tapo ukrainiečiai, distanciją įveikę per 1 min. 20,19 sek. Už jų nugaros finišavo slovakai – 1 min. 20,59 sek.

Lietuvius taip pat pranoko baltarusiai, kurie užėmė ketvirtąją vietą – nuo čempionų atsiliko 0,52 sek.

A finale iš viso varžėsi devynios įgulos.

Taip pat šeštadienį vykusiame vienviečių baidarių A finale Andrejus Olijnikas 1000 m distancijoje finišavo šeštas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt