Sportas

2021.09.17 07:35

Sutartį su „Aston Martin“ pratęsęs Vettelis dar važiuos bent sezoną „Formulėje-1“

LRT.lt2021.09.17 07:35

Keturis kartus pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis pratęsė sutartį su „Aston Martin“ komanda ir dar bent sezoną lenktyniaus „Formulėje-1“, nors jau buvo pasirodę gandų apie vokiečio karjeros pabaigą.

„Aston Martin“ komanda oficialiai pranešė, kad 2022 metų sezone komandoje ir toliau bus tiek S. Vettelis, tie Lance`as Strollas.

34 m. S. Vettelis teigė, kad labai laukia kito sezono ir naujos kartos „Formulės-1“ bolidų, kurie „sulygins komandas, nes visi pradės nuo naujo švaraus lapo“.

F-1 stipriai pakeitė kitų metų taisykles, visiškai pakeisdama mašinų aerodinamiką, pakeisdama daug kitų reglamento punktų, taip siekiant padaryti lygesnes komandas, padidinti lenkimų skaičių.

Nuo 2006 m. F-1 važiuojantis S. Vettelis su „Red Bull“ komanda 2010–2013 m. keturis sykius iš eilės tapo pasaulio čempionu.

2015 m. jis perėjo į „Ferrari“, kur buvo trečias ir dukart užėmė antrąją vietą, bet paskutiniai du sezonai Italijos komandoje buvo sunkūs.

Prie „Aston Martin“ ekipos S. Vettelis prisijungė prieš šį sezoną, Azerbaidžano „Grand Prix“ lenktynėse užėmė antrąją vietą, vėliau laimėjo Vengrijos lenktynes, bet buvo diskvalifikuotas už reglamento pažeidimus bolide. Kol kas šį sezoną jis turi surinkęs 35 taškus ir yra 12-as, komandų įskaitoje „Aston Martin“ yra sepinta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt