2021.09.16 07:40

Įtampą kazachų žvaigždei vartuose kėlęs Žagaras – apie auksinę savo progą ir žinutę žiūrovams

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.09.16 07:40

„Manau, kad sužaidėme gerai. Trūko galbūt keliuose momentuose sėkmės, o kai praleidome įvarčius – koncentracijos“, – po rungtynių su 7-ąja vietą pasaulio reitinge užimančia Kazachstano salės futbolo rinktine kalbėjo Lietuvos komandos vartų sargas Egidijus Žagaras.

Lietuviai kovėsi pagirtinai pasaulio čempionato A grupės dvikovoje, tačiau galiausiai teko 0:3 (0:1) pripažinti favoritais laikytų kazachų pranašumą.

Šalies rinktinė jau pirmąją minutę turėjo traukti kamuolį iš savo vartų. Tokia dvikovos pradžia favoritais laikytiems kazachams žadėjo lengvą pasivaikščiojimą.

„Galbūt pritrūksta koncentracijos. Išmuša iš vėžių ir tai, kad apšilimą darome kitur, nebūname pripratę prie dangos.

Manau, kad pirmojo įvarčio metu reikėjo sužaisti man geriau“, – apie apmaudžią dvikovos pradžią sakė E. Žagaras.

Tačiau ankstyvą įvartį praleidę lietuviai pasiduoti neketino ir per likusį pirmojo kėlinio laiką rimtai kovojo su varžovais. Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniai kelis kartus buvo arti tikslo, tačiau išlyginamojo įvarčio pelnyti nepavyko.

Po pertraukos sužaidusios kelias minutes abi komandos apsikeitė itin pavojingais smūgiais. Pradžioje kazachai reikalavo vaizdo peržiūros dėl neįskaityto įvarčio, o tuo metu lietuviai sudrebino varžovų vartų skersinį. Po šių epizodų teisėjai peržiūrėjo situaciją dėl įvarčio ir jo neįskaitė.

Dramatiška akimirka tarp Lietuvos ir Kazachstano rinktinių: nebuvo įskaitytas smūgis į Žagaro vartus

Būtent du pavojingiausius lietuvių smūgius ir atliko E. Žagaras. Vartininkas bandė pasinaudoti kazachų taktine gudrybe, kuomet jų vartų sargas Higuita nuolat kildavo aukščiau ir žaisdavo tarsi penktas aikštės žaidėjas.

„Galėjo rezultatas būti kitoks, nes atsiliekant 0:1 aš pats turėjo auksinę progą ir pataikiau į skersinį. Aš pats irgi jaučiuosi užtikrintai žaisdamas kojomis. Seku ir patį Huguitos žaidimą. Jis yra vienas iš geriausių pasaulio vartininkų, tad yra į ką lygiuotis. Malonu, kad teko galimybė susitikti jį aikštelėje“, – kalbėjo E. Žagaras.

Antrojo kėlinio viduryje Kauno „Žalgirio“ arenoje pasigirdo žiūrovų skanduotė „sarmata, sarmata“. Sirgaliai norėjo, kad būtų skirtas baudinys į kazachų vartus dėl pavojingo vartininko žaidimo, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Po šio epizodo kazachai užklupo lietuvius nepasiruošusius ir pelnė antrąjį įvartį.

Likus žaisti penkias minutes tašką rungtynėse padėjo Albertas Akbalikovas, kuris nugara priėmė kamuolį prie lietuvių vartų, puikiai apsisuko ir galingu smūgiu po skersiniu padidino savo komandos persvarą.

Tačiau ties šiuo pralaimėjimu lietuvių žaidimas pasaulio salės futbolo čempionate nesibaigia. Šeštadienį aikštės šeimininkai susikaus su Kosta Rikos rinktine, o pergalės atveju lietuviams teoriškai dar galėtų atsiverti galimybė žengti į atkrintamųjų etapą.

„Šeštadienį žaisime dar vienas rungtynes, turime visas galimybes žengti toliau. Kovosime dėl pergalės, nes gali atverti galimybę žengti toliau. Kviečiu ateiti žiūrovus, jie yra mūsų šeštas žaidėjams, tai labai padeda.

Manau, kad kiekvienas žaidėjas vis labiau pasitiki savimi, priima vis sudėtingesnius elementus savo žaidimą“, – užtikrintai kalbėjo E. Žagaras.

Dvikova tarp Lietuvos ir Kosta Rikos vyks 20 valandą. Ją tiesiogiai stebėti galėsite LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.