2021.09.15 22:14

Patirties kaupimą akcentavęs salės futbolo rinktinės treneris: lemiamose rungtynėse gintis neketiname

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.09.15 22:14

„Trūksta patirties tokių turnyrų, tokių rungtynių. Dar neturime pakankamai sužaidę dvikovų tokiame lygyje“, – po patirto antrojo pralaimėjimo kalbėjo Lietuvos salės futbolo rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas.

Lietuviai pasaulio salės futbolo čempionate trečiadienį Kaune 0:3 (0:1) turėjo pripažinti Kazachstano komandos pranašumą.

Šalies rinktinei tai buvo antrasis pralaimėjimas A grupėje. Šeštadienį J. Ryvkino auklėtiniai 1:2 nusileido Venesuelai.

Nors lietuviai praleido itin greitą įvartį, tačiau gerokai žemesnį reitingą turintį mūsų šalies salės futbolo rinktinė pirmąjį kėlinį parodė dantis žaidžiant su itin pajėgia Kazachstano komanda.

Tragiškai rungtynes pradėję lietuviai jau pirmąją minutę turėjo traukti kamuolį iš vartų, kuomet pasižymėjo natūralizuotas kazachas Taynanas.

„Gali treniruotis kiek nori, tačiau rungtynėse viskas būna kitaip. Mūsų lygyje tokie dalykai gali praslysti, tačiau tokia turnyre viskas vyksta greičiau, aukštesnio lygio varžovai iš karto baudžia mus. Tačiau vyrukams didžiulė pagarba, kad jie praleidę įvartį sugebėjo susiimti. Salės futbolas yra koncentracijos žaidimas ir viskas susideda iš detalių.

Jei atvirai pasakius, tai reikia peržiūrėti vaizdo įrašą. Mes dar tik pradedame žengti savo žingsnius į priekį salės futbole, tačiau turėjome savo progų. Liūdna, kažkiek pritrūko koncentracijos“, – dėl ankstyvo praleisto įvarčio apmaudo neslėpė J. Ryvkinas.

Tačiau vėliau lietuviams pavyko išlyginti žaidimą, o antroje kėlinio pusėje puikią progą išlyginti rezultatą turėjo Vladimiras Derendiajevas.

Žiūrovus ant kojų pakėlė ir lietuvių vartininko Egidijaus Žagaro bandymas pasiųsti kamuolį į tuščius vartus paskutinę kėlinio minutę, tačiau pritrūko centimetrų.

Antrojo kėlinio pradžioje kazachai jau norėjo džiaugtis pelnę įvartį, tačiau užmigusius varžovus lietuviai užklupo smūgiu į skersinį. Po vaizdo peržiūros panaudojimo teisėjai įsitikino, kad kazachų pretenzijos dėl pelnyto įvarčio nebuvo pagrįstos.

Netrukus kėlinio viduryje Kauno „Žalgirio“ arenoje pasigirdo žiūrovų skanduotė „sarmata, sarmata“. Sirgaliai norėjo, kad būtų skirtas baudinys į kazachų vartus dėl pavojingo vartininko žaidimo, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Po šio epizodo kazachai užklupo lietuvius nepasiruošusius ir pelnė antrąjį įvartį.

Likus žaisti penkias minutes tašką rungtynėse padėjo Albertas Akbalikovas, kuris nugara priėmė kamuolį prie lietuvių vartų, puikiai apsisuko ir galingu smūgiu po skersiniu padidino savo komandos persvarą.

Per likusį rezultatas nepasikeitė ir lietuviai patyrė antrą pralaimėjimą.

„Iš kitos pusės mes išsaugojome viltis žengti į kitą etapą. Lietuvių žaidėjų karjerose dėti tokį didelį žingsnį į priekį yra labai sudėtinga. Kad salės futbolas Lietuvoje augtų, žaidėjams ir klubams reikia žengti profesionaliu keliu. Norint sužaisti gerai puolime, reikia patirties“, – kalbėjo salės futbolo rinktinės treneris.

Lietuvių jau šeštadienį laukia mūšis su Kosta Rikos futbolininkais. Po šios dvikovos paaiškės ir lietuvių galimybės patekti į kitą etapą.

„Niekas neketina gintis tose rungtynėse. Manau, kad vaikinai jau įsivažiavo turnyre ir rimtai ruošiamės toms rungtynėms, mūsų laukia pagrindinės mūšis, kurios nulems, ar pateksime į kitą etapą“, – optimistiškai nusiteikęs kalbėjo J. Ryvkinas.

Dvikova tarp Lietuvos ir Kosta Rikos vyks 20 valandą. Ją tiesiogiai stebėti galėsite LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.