Sportas

2021.09.15 19:35

Antidopingo agentūra svarstys, ar kanapės turi būti draudžiamos sporte

LRT.lt2021.09.15 19:35

Vienai geriausių pasaulio sprinterių Sha`Carri Richardson praleidus Tokijo olimpines žaidynes dėl kanapių vartojimo iškeltas klausimas, kodėl jos vis dar uždraustos profesionaliame sporte. Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) pažadėjo svarstyti tokio draudimo tikslingumą.

Kaip praneša WADA, kitais metais bus pradėtas mokslinis vertinimas ir svarstoma, ar kanapės vis dar turi būti draudžiamos. Tiesa, bent jau 2022-aisiais jos vis dar bus prilyginamos dopingui.

Pagal taisykles už kanapių vartojimą sportininkas gali būti diskvalifikuotas iki ketverių metų. Įrodžius, kad buvo vartojama ne sportiniu tikslu – bausmė mažinama iki 3 mėnesių. Jeigu atletas sutinka dalyvauti reabilitacijos programoje – iki mėnesio.

Taip nutiko ir 21-erių Sh. Richardson, kuri birželį laimėjo JAV atranką į Tokijo žaidynes 100 metrų distancijoje. Pusfinalyje atletė pasiekė 6 geriausią laiką tarp moterų istorijoje.

Jau po šių varžybų jos dopingo mėginio rezultatas parodė kanapes organizme. Sh. Richardson pripažino jas vartojusi, tačiau teisinosi, kad tai darė skausmui dėl mirusios biologinės mamos numalšinti. Šios varžybos vyko praėjus savaitei po mamos mirties.

JAV antidopingo agentūra ir JAV lengvosios atletikos federacija viešai išreiškė palaikymą atletei, tačiau neturėjo kito pasirinkimo – pritaikė mėnesio diskvalifikaciją.

Kanapių suteikiamas pranašumas sporte yra labai ginčytinas, tačiau mokslininkai dėl galimo efekto tiksliai nesutaria.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt