2021.09.15 19:50

Pagirtinai kovoję Lietuvos salės futbolininkai galiausiai nusileido Kazachstanui

LRT.lt2021.09.15 19:50

Lietuvos futsalo rinktinė trečiadienį patyrė antrąjį pralaimėjimą pasaulio salės futbolo čempionate, bet išsaugojo šansą patekti į turnyro ketvirtfinalį. Lietuvos rinktinė po labai atkaklios kovos 0:3 (0:1) Kaune nusileido Kazachstano komandai, kuri yra viena galingiausių pasaulyje, FIFA reitinge užimanti 7-ąją vietą.

Nuo pat rungtynių pradžios kamuolį kontroliavo kazachai ir jau 24-ąją sekundę perliejo lietuvius šaltu dušu, kai iš aštraus kampo smūgiavęs Taynanas įmušė įvartį. Tai turbūt yra vienintelis epizodas, dėl kurio po mačo galima priekaištauti lietuvių vartininku E. Žagarui, mat likusį mačą jis buvo tarsi nepramušama siena.

Kazachai pirmajame kėlinyje sykį pataikė į vartų virpstą, atliko dar bent kelis gana pavojingus smūgius, tačiau lietuviai tikrai nebuvo daužomi. Priešingai, pagirtinai gynyboje žaidę mūsų futbolininkai turėjo bent kelias progas įvarčiams, bet pritrūkdavo tiek sėkmės, tiek tikslumo.

13-ąją minutę T. Bučma po perimto kamuolio šalia varžovų vartų nesugebėjo pataikyti į visiškai tuščius vartus. Po minutės buvo beveik pavykę perimti kamuolį iš į puolimą atėjusio vartininko L. Higuitos tačiau ir šia proga pasinaudoti nepavyko.

Netrukus J. Zagurskas išgelbėjo lietuvius nuo paties L. Higuaitos įvarčio, kai šis sugavo lietuvių vartininko E. Žagaro, išėjusio į priekį, smūgiuotą kamuolį ir iškart smūgiavo į lietuvių vartus.

Likus žaisti 43 sek. kazachai vėl atakavo kartu su vartininku, E. Žagaras sugavo kamuolį ir tolimu smūgiu paleido link varžovų vartų, kazachų vartininkas grįžti nespėjo, bet lietuvio smūgis praskriejo pro pat virpstą.

Geriausia proga lietuviams nukrito 25-ąją minutę, kai kazachai vėl atakavo kartu su vartininkų ir buvo turbūt per milimetrą nuo savo įvarčio. Tačiau varžovų smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą, skriejo skersai vartų linijos, atrodė, kad įvartis tikrai buvo, tačiau kamuolys atsidūrė E. Žagaro rankose. Lietuvių vartininkas iškart jį per visą aikštę pasiuntė į varžovų vartus, bet šis atsitrenkė nuo skersinio.Kazachų treneris paprašė vaizdo peržiūros, bet po jos teisėjai įvarčio neįskaitė. Jeigu E. Žagaro smūgis būtų skriejęs į vartus – tai būtų įvartis.

Dramatiška akimirka tarp Lietuvos ir Kazachstano rinktinių: nebuvo įskaitytas smūgis į Žagaro vartus

30 min. kazachai pagaliau įmušė antrąjį įvartį, tačiau dėl jo labiau kalti patys lietuviai. Prie pat savų vartų suklydę lietuviai padovanojo kamuolį varžovams, kurie šios progos jau nepaleido vėjais. Įvartį pelnė D. Tursagulovas.

Iškart po įvarčio G. Samsonikas perėmė kamuolį iš varžovo ir vienas pasileido pirmyn, tačiau jo smūgį L. Higuaita atrėmė.

Kazachai įmušė trečiąjį įvartį 35-ąją minutę, kai dvikovoje vienas prieš vieną lietuvių gynėją įveikė A. Akbalikovas. Kazachas priėmė kamuolį nugara į vartus, staigiai apsisuko, palikdamas lietuvį už savęs ir stipriu smūgiu nuginklavo vartininką.

Paskutinę mačo minutę J. Zagurskas iš po gynėjo kojų smūgiavo labai pavojingai į viršutinį vartų kampą, bet L. Higuaita kazachus nuo įvarčio išgelbėjo.

Nepaisant pralaimėjimo Lietuvos rinktinė išsaugojo šansus patekti į ketvirtfinalį. Pirmoje dvikovoje 1:2 pralaimėję Venesuelai lietuviai trečiadienį sulaukė jų pergalės prieš Kosta Riką.

Dabar Lietuva ir Kosta Rika turi po dvi nesėkmes, tad rugsėjo 18-ąją jų tarpusavio dvikovos nugalėtojas grupėje užims trečiąją vietą. 4 iš 6 komandų, grupėse likusios trečios, pateks į ketvirtfinalį.