2021.09.15 18:51

Neįtikėtiną trilerį laimėjęs „Juventus“ – Čempionų lygos atrankos varžybų finale

LRT.lt2021.09.15 18:51

Utenos „Juventus“ krepšininkai tris kėlinius neprilygo Bambergo „Brose“ ekipai, tačiau ketvirtajame pelnė net 32 taškus ir po įspūdingo trilerio išplėšė pergalę FIBA Čempionų lygos atrankos turnyro Estijoje pusfinalyje – 83:79 (11:16, 23:27, 17:22, 32:14).

Po trijų kėlinių „Brose“ turėjo 14 taškų pranašumą (65:51), vienu metu vokiečiai turėjo ir 20-ies taškų persvarą. Uteniškiai visą mačą labai prastai metė tritaškius, situaciją kiek pataisė būtent ketvirtajame kėlinyje, tačiau bendras tolimų metimų taiklumas liko tik vidutinis – 7/23 (30 proc.).

Likus žaisti keturis su puse minutės M. Gecevičiaus tritaškis persvėrė rezultatą „Juventus“ naudai – 72:70. Bet tada „Brose“ krepšininkai pelnė 6 taškus iš eilės, tarp kurių buvo ir galingas M. Gebeno dėjimas.

J. Airlingtonas ir T. Lekūnas dvitaškiais dar kartą išlygino rezultatą (78:78) likus žaisti pusantros minutės, varžovų žaidėjas įmetė vieną baudą, į ką dvitaškiu atsakė P. Milleris – 80:79.

„Brose“ atakoje taškų nepelnė ir likus žaisti 15 sek. T. Lekūnas išprovokavo pražangą. „Juventus“ narys įmetė tik vieną baudos metimą, tačiau F. Ferrari likus 9 sek. prarado kamuolį ir Ž. Urbonas paprašė minutės pertraukėlės (81:79).

Įžaidus kamuolį tas pats T. Lekūnas atakavo krepšį, prametė, tačiau pats atsikovojo kamuolį, o likus sekundei P. Heckmannas gavo nesportinę pražangą. G. Matulis sumetė abi baudas ir „Juventus“ šventė įspūdingą pergalę.

Į pergalę „Juventus“ vedė Patrickas Milleris, pelnęs net 27 taškus (9/12 dvit.). Martinas Gebenas varžovų gretose per 24 su puse minutės pelnė 15 taškų (7/12 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, dukart prasižengė ir kartą suklydo, taip surinkdamas 14 naudingumo balų.

„Juventus“: P. Milleris (9/12 dvit., 9/10 baud., 4 atk. kam., 5 kld., 24 naud. bal.) 27, T. Lekūnas (1/5 trit., 6 rez. perd.) ir G. Matulis (5/7 dvit., 7 atk. kam., 21 naud. bal.) po 15, J. Airingtonas 13.

„Brose“: P. Heckmannas (2/2 dvit., 4/6 trit.) 16, M. Gebenas 15, F. Ferrari (11 rez. perd.) 14.

Atrankos varžybų finale dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą „Juventus“ kovos su Baro „Mornar“ arba Talino „Kalev“ ekipa.