Sportas

2021.09.15 16:37

Šemberas apie Hondos atvykimą: tai žinutė geriems žaidėjams, kad A lyga nėra tokia prasta

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba2021.09.15 16:37

„Atvažiuos Keisukė į Vilnių ir mes prisiminsime senus laikus“, – šypsosi Deividas Šemberas. Dvejus metus Maskvos CSKA klube su Japonijos superžvaigžde Keisuke Honda rungtyniavęs buvęs Lietuvos futbolininkas įsitikinęs, kad jo atvykimas ne tik Marijampolės „Sūduvos“ vadybos pergalė, bet ir žinutė kitiems geriems žaidėjams, kad verta atvykti į A lygą.

Antradienį pristatytas „Sūduvos“ naujokas tik iš žurnalistų sužinojo, kad buvęs jo komandos draugas – lietuvis. K. Honda negailėjo komplimentų legendiniam Lietuvos futbolininkui.

D. Šemberas taip pat nešiojasi tik geriausius prisiminimus apie japoną: „Galiu pasakyti, kad tai labai aukšto lygio žaidėjas. Prisiminimai – kuo geriausi. Mes visi žinome japonų kultūrą ir tai žaidėjas, kuris kaip žmogus tikrai yra aukštos kultūros. Kvalifikacija kaip žaidėjo jo yra labai aukšta. Labai džiaugiuosi, kad „Sūduvos“ vadybininkai ir skautas padarė puikų darbą ir į komandą prisikvietė tokio aukšto lygio žaidėją.“

Tiesa, Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas mano, kad tai futbolo jėgų šio sezono A lygoje nepakeis: „Manau, kad „Žalgiris“ šiais metais turėtų ir taps čempionu, o „Sūduvai“ palinkėčiau sudaryti konkurenciją, kurios mes tikimės.“

– Keisukė nustebo, kad esate lietuvis, bet prisiminė žaidimą kartu. Kokie jums liko prisiminimai apie šį žaidėją?

– Galiu pasakyti, kad tai labai aukšto lygio žaidėjas. Prisiminimai – kuo geriausi. Mes visi žinome japonų kultūrą ir tai žaidėjas, kuris kaip žmogus tikrai yra aukštos kultūros. Kvalifikacija kaip žaidėjo jo yra labai aukšta. Labai džiaugiuosi, kad „Sūduvos“ vadybininkai ir skautas padarė puikų darbą ir į komandą prisikvietė tokio aukšto lygio žaidėją. Manau, kad bendrai Lietuvos futbolui ir A lygai tai yra labai gerai. Tai yra indikacija kitiems geriems žaidėjams atvažiuoti į A lygą ir parodyti, kad mūsų lygą tikrai nėra tokia prasta kaip mes patys kartais ją nurašome.

– Ar galėtumėte pasakyti, kad tai geriausias legionierius A lygos istorijoje?

– Ar geriausias legionierius, parodys rezultatai. Tiek jo asmeniniai, tiek komandiniai. Manau, kad būtent per šią prizmę reikėtų vertinti. Galbūt skambiausias vardas, bet ar geriausias, šiek tiek reikėtų palaukti.

– Kiek jis gali duoti naudos šioje sezono stadijoje?

– Tai yra tam tikros pozicijos žaidėjas, kuris turi gerą paskutinį perdavimą ir yra gana techniškas, gerai mato aikštę, turi gerą smūgį. Realiai komandai gali turėti nemažai naudos. Naudos – ir rezultato prasme, ir šalia žaidžiantiems futbolininkams perteikiant savo patirtį. Bent aš tuo tikiu.

– K. Honda teigė, kad nori padėti „Sūduvai“ tapti čempione. Ar tai keičia favoritus šio sezono A lygoje?

– Nuo pat pradžių sakiau, kad Vilniaus „Žalgiris“ yra favoritas. Būtent taip manau ir dabar. Žymiai geriau sukomplektuota ir subalansuota komanda. Manau, kad „Žalgiris“ šiais metais turėtų ir taps čempionu, o „Sūduvai“ palinkėčiau sudaryti konkurenciją, kurios mes tikimės. Nors „Žalgiris“ ir neturi tokių skambių vardų kaip Keisuke Honda, tačiau kiekviena pozicija yra parinkta tikrai kokybiškai.

– Galbūt jau susisiekėte su K. Honda?

– Tegul apsipranta Lietuvoje. Dabar jį supa galybė žmonių. Jam reikia adaptuotis ir sužaisti bent pora rungtynių, kad suprastų, kokiame čempionate jis yra. Tuomet jau sukontaktuosime, jau turiu minčių, kaip tai padarysiu. Atvažiuos Keisukė į Vilnių ir mes prisiminsime senus laikus.

– Kokios sportinės formos jis gali būti šiuo metu, kai Azerbaidžane sužaidė tik 7 rungtynes?

– Faktas, kad nebus optimalios formos ir reiks laiko įgauti gerą formą. Manau, kad dviejų savaičių turėtų pakakti tokiam futbolininkui įgauti formą, bet čempionate liko tik 13 turų, todėl daug laiko nėra. Žaidėjas turėtų kuo greičiau įsitraukti į komandą ir rungtynes. Artimiausios dvejos rungtynės „Sūduvai“ dar ne pačios sunkiausios, bet jis jau turėtų išeiti bent kelioms minutėms ir pajausti žaidybinį ritmą. Be jo gali treniruotis kiek nori, bet bus sunku.

– Ar toks vardas Lietuvoje reiškia, kad klubai turi finansines sąlygas geresniems žaidėjams ar tai labiau išimtis iš taisyklės?

– Jeigu prisikvietė, tai realu. Nespekuliuosiu finansais, nes jų nežinau, bet reikia koncentruotis į tai, kad Lietuvos futbolui tai yra gera indikacija. Žinutė geresniems žaidėjams, kad čia verta važiuoti žaisti. Jeigu mes įperkame ir galime mokėti atlyginimą tokiems žaidėjams, tai reikia tik pasidžiaugti už „Sūduvos“ komandos vadybą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.