Naujienų srautas

Sportas2016.09.28 13:50

Vyriausybėje pagerbti Lietuvos parolimpiečiai

LRT.lt 2016.09.28 13:50

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien vyriausybėje pagerbė Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynių medalininkus ir kitus dalyvius bei jų trenerius, rašoma pranešime spaudai.

„Nuoširdžiai sveikinu mūsų parolimpinę komandą, pergalėmis garsinusią Lietuvą Rio de Žaneiro parolimpiadoje. Jūs visi puikiai pasirodėte žaidynėse. Kartu su Lietuvos žmonėmis didžiuojuosi jūsų sportiniu ryžtu ir valia, kuri yra stipresnė už likimo ir negalios iššūkius. Jūsų pasiekimai mums yra pavyzdys, drąsinantis nugalėti gyvenimo kliūtis“, – kalbėjo premjeras.

Pasak vyriausybės vadovo, šalies parolimpiečiai įnešė didžiulį indėlį į Lietuvos vardo garsinimą, nes kiekvieno startas, dalyvavimas komandinėse varžybose buvo ir asmeninė pergalė.

„Kritiškai, be emocijų ir rinkimų šūkių vertiname olimpinių ir parolimpinių žaidynių skirtumus ir premijų šių žaidynių nugalėtojams ir prizininkams skyrimo tvarką. Neturime laukti, kol tarptautinė sporto bendruomenė sulygins olimpines ir parolimpines žaidynes ir vyks bendros žaidynės. Visi turime eiti lygių galimybių keliu, todėl žengėme pirmą žingsnį ir ženkliai didiname premijas parolimpinių žaidynių nugalėtojams“, – sakė premjeras.

Kaip pažymėjo premjeras, daug kalbų pasakyta apie lygias galimybes neįgaliesiems, tačiau šie žodžiai turi gilią prasmę, kuri visiems turi būti suvokiama ne kaip trumpalaikiai praregėjimai ir populizmas, bet kaip nuoseklūs darbai.

„Valstybė esame mes visi – todėl nuo mūsų visų priklauso, kaip gyvensime, kaip gyvens neįgalus žmogus mūsų visuomenėje“, – pabrėžė vyriausybės vadovas.

„Išgirdome jūsų pasisakymus, kaip sudėtinga buvo rengtis parolimpinėms žaidynėms, taip pat keliamus klausimus dėl neįgaliųjų sporto organizacijų, atsakingų už parolimpinio sąjūdžio plėtrą, kompetencijos ir administracinių gebėjimų“, – teigė ministras pirmininkas, pažymėdamas, kad Lietuvoje nevyriausybinėms organizacijoms patikėta plėtoti parolimpinį sąjūdį, parolimpines sporto šakas.

Pasak premjero, tai didžiulė atsakomybė, nes pirmiausia nuo neįgaliųjų sporto organizacijų (Lietuvos parolimpinio komiteto, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos aklųjų sporto federacijos) pasirinktos strategijos ir programų priklauso valstybės parama, neįgaliųjų įtraukties į sportą galimybės ir rezultatai. „Akivaizdu, kad reikės iš jų pareikalauti detaliai atsiskaityti, kaip ir kodėl buvo paskirstyti pinigai“, – sakė A. Butkevičius.

Siekiant realių lygių galimybių, vyriausybės vadovas kvietė kartu siekti pokyčių neįgaliųjų sporto organizacijose.

„Valstybės institucijos, savivaldybės ir kitos sporto federacijos, bendradarbiaudamos su jumis, turi priimti strateginius sprendimus, kaip sukurti lygių galimybių pagrindą neįgaliųjų sporte“, – sakė premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi