Sportas

2016.09.28 13:16

Daviso taurė: 2017 m. Lietuvos tenisininkų lauks ilgos kelionės

LRT.lt 2016.09.28 13:16

Lietuvos vyrų teniso rinktinė, Daviso taurės sezoną pabaigusiu pralaimėjimu Bosnijai ir Hercegovinai, savų žiūrovų akivaizdoje vėl žais negreitai.

Bent jau 2017 metais – tikrai ne. Tarptautinės teniso federacijos būstinėje Londone ištraukti kito sezono burtai lėmė, kad sausio pabaigoje Lietuvos tenisininkų lauks kelionė į Madagaskarą, nutolusį nuo Lietuvos per daugiau nei 8000 kilometrų. Vėliau – balandžio mėnesį – tenisininkai krausis savo mantą kelionei į Gruziją arba Suomiją, o rugsėjį, jei lietuviams pavyks įveikti pirmuosius du varžovus, jų lauks akistata su stipriausia Švedijos, Izraelio, Turkijos, Tuniso ir Kipro grupės komanda.
 
Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Ramūnas Grušas sako, kad 2017-ųjų sezono burtai galėjo būti geresni.
 
„Mintyje turiu ne tai, kad mums teko labai stiprūs varžovai. Vertindamas juos manau, kad dabartinės sudėties mūsų komanda kitais metais ir vėl bus pajėgi kautis dėl patekimo į aukštesnę Daviso taurės varžybų grupę. Visgi norėjome išvengti tolimų kelionių, nes tai vargina sportininkus, po jų prireikia daugiau laiko atrasti savąjį žaidimą. Ir, kaip tyčia, vasario pradžioje būsime priversti žaisti mums visai nepažįstamame Madagaskare“, – sako R. Grušas.
 
Anot jo, nors Madagaskaro rinktinė neturi ATP reitingais pasigirti galinčių žaidėjų, ši komanda 2016 metais užtikrintai įveikė Afrikos zonos trečios grupės barjerą.
 
„Namie vykusiose varžybose madagaskariečiai žaidė 14 mačų ir iškovojo 13 pergalių. Tikrai neprastas rezultatas, rodantis, kad nurašyti šios komandos negalima“, – teigia R. Grušas.
 
Vertindamas Lietuvos tenisininkų Daviso taurės rezultatus 2016 metais, Lietuvos teniso sąjungos vadovas visų pirma pasidžiaugė, kad paskutiniuose dvejuose sezono mačuose žaisdama net ir ne stipriausios sudėties, komanda trečią kartą per pastaruosius metus kovojo dėl patekimo į aukštesnę varžybų grupę.
 
„Sakyčiau, kad mūsų, kaip komandos, vieta yra kažkur tarp antros ir pirmos Daviso taurės turnyro grupės. Nuolat kovojame dėl patekimo aukščiau, 2014 metais mums buvo pavykę iškovoti bilietą į pirmą grupę. Ten, tiesa, Lietuvos rinktinė neužsibuvo, tačiau tokios komandos kaip Lenkija ar Ukraina buvo priverstos žaisti prieš mus iš visų jėgų“, – prisimena R. Grušas.
 
2016 metais Lietuvos teniso rinktinė vienodais rezultatais 3:2 įveikė Norvegijos ir Pietų Afrikos Respublikos tenisininkus bei 0:5 nusileido bosniams. Rimvydo Mugevičiaus vedamos Lietuvos rinktinės marškinėlius vilkėjo 6 tenisininkai: Ričardas Berankis, Laurynas Grigelis, Lukas Mugevičius, Tadas Babelis, Julius Tverijonas ir Tomas Vaišė. L. Grigelis, L. Mugevičius ir T. Babelis rinktinės sudėtyje buvo visų trijų susitikimų metu, R. Berankis žaidė prieš norvegus, J. Tverijonas komandos sudėtyje buvo mače prieš pietų afrikiečius, o T. Vaišė debiutavo rinktinėje susitikime su bosniais.