Sportas

2021.09.15 09:11

Sporto federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms paskirstyti papildomi 1,7 mln. eurų

LRT.lt2021.09.15 09:11

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 68-ioms sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms paskirstė papildomus 1,7 mln. eurų jų vykdomoms aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti, rašoma ŠMSM pranešime žiniasklaidai.

Papildomi 1,7 mln. eurų buvo skirti federacijoms ir organizacijoms, kurių aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti šįmet buvo skirta mažiau lėšų nei jos prašė, bei toms, kurios pateikė naujomis priemonėmis papildytas savo programas.

Kartu su papildomomis lėšomis, 2021 m. federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti iš viso paskirstyti 9,7 mln. eurų – šių metų kovą ŠMSM jau paskirstė 8 mln. eurų.

Šįmet daugiausia lėšų iš valstybės biudžeto iš viso skirta Lietuvos plaukimo federacijai – 898 tūkst. eurų, 713 tūkst. eurų skirti krepšinio, 706 tūkst. eurų – lengvosios atletikos, 681 tūkst. eurų – irklavimo federacijoms.

Neįgaliųjų sporto organizacijų įgyvendinamoms aukšto meistriškumo programoms iš viso skirta 1,16 mln. eurų.

Galimybė skirti papildomų lėšų sporto federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programoms atsirado Seimui priėmus 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pakeitimus ir dėl to perkėlus 30 procentų Sporto rėmimo fondo lėšų (t. y. beveik 6,5 mln. eurų) aukšto meistriškumo sportui. Būtent iš šių lėšų federacijų ir neįgaliųjų organizacijų programoms ir skirti papildomi 1,7 mln. eurų. Likusios iš SRF perkeltos lėšos planuojamos skirti medicinos paslaugų aukšto meistriškumo sportininkams prieinamumui ir stiprinimui, tarptautinių renginių, studentų sporto, sporto gimnazijų veiklos, mokymo plaukti programos finansavimui ir kt.

2020 m. sporto šakų federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti buvo skirti 7 mln. eurų.

Valstybės finansavimas skirtas 24-ioms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms

Sporto federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų rengiamoms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms finansuoti iš valstybės biudžeto šįmet skirti 1,2 mln. eurų. Jie paskirstyti konkurso būdu, kurį kasmet skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Iš 24 finansavimą gavusių tarptautinių varžybų daugiausia – 439 tūkst. eurų – skirta šiuo metu šalyje vykstančiam FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatui. FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatui organizuoti iš šalies biudžeto anksčiau jau buvo skirta 1,43 mln. eurų.

Valstybės finansavimas taip pat skirtas rudenį Panevėžyje vyksiančios Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos varžybos (joms skirti 260 tūkst. eurų), neseniai Vilniuje vykusiam Europos kurčiųjų orientavimosi čempionatui (39 tūkst. eurų) ir kitiems tarptautiniams renginiams.

Šalies sporto federacijos bei neįgaliųjų sporto organizacijos ministerijos kasmet skelbiamame konkurse gali gauti dalinį finansavimą einamaisiais metais vyksiančioms ar jau įvykusioms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms.

Varžybos turi atitikti nustatytas sąlygas: būti įtrauktos į atitinkamos tarptautinės ar kontinentinės sporto šakos federacijos oficialų sporto varžybų kalendorių, būti tokios sporto šakos ar sporto šakos disciplinos, kurios tarptautinė sporto šakos federacija yra pripažinusi Pasaulinį antidopingo kodeksą.

Į dalinį valstybės finansavimą pretenduojančios varžybos turi vykti Lietuvoje ir gali būti skirtos suaugusiųjų, jaunimo, jaunių ir (ar) jaunučių amžiaus grupėms, jas skirstant pagal tarptautinės sporto šakos federacijos amžiaus grupes. Varžybose turi dalyvauti ne mažiau kaip keturių šalių rinktinės komandinių žaidimų sporto šakose, individualiose sporto šakose – ne mažiau kaip aštuonių šalių atstovai.

Minimali vienam projektui skiriama suma siekia 3000 eurų, maksimali – ne daugiau nei 450 tūkst. eurų. Ne mažiau kaip 10 proc. nuo numatytos sąmatos projekto įgyvendinimui privalo skirti patys jo vykdytojai. Varžyboms neįvykus, gautas valstybės lėšas privalu grąžinti.

2020 m. tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms finansuoti iš valstybės biudžeto buvo skirta 223 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.