Sportas

2016.09.28 11:16

Pirmasis D. Sabonio pasirodymas aikštėje sužavėjo ir NBA žvaigždę, ir du tūkstančius žiūrovų

15min.lt2016.09.28 11:16

Domantas Sabonis sužaidė pirmąsias rungtynes su „Oklahoma City Thunder“ apranga. Tikrojo debiuto 20-mečiui dar teks palaukti, bet jis parodė savo sugebėjimus NBA klubo žaidėjų tarpusavio rungtynėse, kurias stebėjo 2 tūkst. moksleivių. Pasirodymas pavyko – Domantas žaidė solidžiai ir sužavėjo ne tik „Thunder“ aistruolius, bet ir Russellą Westbrooką.

Johno Marshallo vidurinėje „Baltųjų“ komanda, kurią sudarė būsimi starto penketo žaidėjai, nugalėjo „Mėlynuosius“ 73:67.

D. Sabonis, beje, atstovavo „Baltiesiems“ ir buvo vienas lyderių. Puolėjas pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir blokavo metimą. „Aš tiesiog laimingas, kad esu čia ir treneriai man padeda pritapti. Stengiuosi tai padaryti kuo greičiau. Jaučiausi pakankamai pavargęs, nervinausi, bet kai įsižaidžiau, jaučiausi geriau“, – šypsojosi D. Sabonis.

Rezultatyvumu jam prilygo tik „Thunder“ lyderis Russellas Westbrookas, taip pat įmetęs 14 taškų. Nors sunku vertinti žaidėjų pasirodymą tarpusavio rungtynėse, bet NBA žvaigždė buvo sužavėta lietuviu.

„Jis tikras vyras, – neslėpė R. Westbrookas. – Jis žaidžia fiziškai, žmogau. Jis žino, kaip žaisti krepšinį. Jis žino, kaip užsiimti gerą poziciją. Ir, kaip matote, jis gali žaisti“.

D.Sabonis pradėjo rungtynes starto penkete su R. Westbrooku, Victoru Oladipo, Andre Robersonu ir Stevenu Adamsu. Pirmajame kėlinyje, kuriame „Baltieji“ susikrovė pergalingą persvarą 28:11, D. Sabonis pelnė 10 taškų, pataikydamas visus 4 metimus.

Aukštaūgis pasitikėjo savo jėgomis ir paliko įspūdį triukšmingai 2 tūkst. moksleivių auditorijai. Jie ypač garsiai šaukė po Domanto tritaškio – per dvejus metus Gonzagos universitete jis NCAA rungtynėse tokių tebuvo pataikęs penkis. Tai – paraiška NBA skautams, kurie kritiškai vertino D. Sabonio galimybes atakuoti iš vidutinio nuotolio ir trijų taškų zonos.

„Stengiuosi patobulinti kiekvieną žaidimo aspektą. Viskas priklausys nuo to, kur mane matys treneris – sunkiuoju kraštu ar vidurio puolėju. Jei būsiu puolėjas, turėsiu išplėsti aikštę“, – pasakojo D. Sabonis.​ Pirmasis tikras debiutas D. Sabonio laukia kitą savaitę. „Thunder“ spalio 3 d. žais Madride su „Real“, o spalio 5-ąją – Barselonoje su „Barcelona“.