Sportas

2016.09.28 10:17

Anglijos rinktinės skandalas: susikompromitavęs S. Allardyce`as pats paliko postą

15min.lt 2016.09.28 10:17

Vos vieneriose rungtynėse Anglijos rinktinei vadovavęs Samas Allardyce`as savo darbo toliau netęs. Tai paaiškėjo antradienio vakarą po trenerio susitikimo su Anglijos futbolo vadovybe.

Anglijos futbolo asociacijos (FA) vadovas Gregas Clarke`as ir vykdantysis direktorius Martinas Glennas skubiai pasikvietė trenerį į Londono „Wembley“ stadioną.

Pranešama, kad 61-erių metų treneriui pasiūlyta pačiam pasitraukti iš užimamų pareigų ir S.Allardyce`as su šiuo reikalavimu sutiko.

Teigiama, kad laikinai komandos vairą turėtų perimti Anglijos jaunimo (iki 21 metų) rinktinės treneris Garethas Southgate`as.

Antradienį rytą Anglijos dienraštis „The Telegraph“ atskleidė galimai korumpuotą trenerio veiklą.

Leidinio tyrimų skyrius paskelbė tekstą, kuriame aprašomi susitikimai su S. Allardyce`u, kuris galvojo, kad susitinka su verslininkais. Jais apsimetė žurnalistai, kurie išsiaiškino, kad rinktinės treneris norėjo padėti jiems apeiti Anglijos futbolo asociacijos (FA) sukurtas taisykles.

Anglijoje yra draudžiama trečioms šalims turėti teisių į futbolininką, nes tai tampa modernia vergyste. Tokiu atveju teisės į futbolininką gali priklausyti ir privačioms kompanijoms. Tuo tarpu, treneris apsimetusiems žurnalistams aiškino, kad „visi taip daro“ ir „tai įmanoma padaryti, bet daug kainuos“.

Po 10 mėnesių tyrimo S. Allardyce`as sutiko tarpininkauti verslininkams už suderėtą 400 tūkst. svarų sterlingų sumą.

FA tai uždraudė 2008 metais, o 2015 šias taisykles patvirtino ir FIFA.

Atviruose pokalbiuose treneris taip pat kritikavo savo pirmtaką Roy Hodgsoną ir tikino, kad Anglijos rinktinės žaidėjai nėra pasirengę psichologiškai.

S. Allardyce`as Anglijos rinktinės treneriu buvo paskirtas po Europos futbolo čempionato.