Sportas

2021.09.14 21:00

Europos čempionato bronzą laimėjusi Leleivytė dėl jos kovojo iki paskutinio posūkio

Aivaras Dočkus, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.09.14 21:00

Dviratininkė Rasa Leleivytė sporto gerbėjus šeštadienį nustebino puikiu laimėjimu – Italijoje gyvenanti lietuvė iškovojo Europos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių bronzą. Šią vasarą Tokijo žaidynėse dalyvavusi atletė iškovojo pirmą medalį tokio rango varžybose.

„Buvau jaunių pasaulio čempionė, bronzos medalio prizininkė, Europoje buvau trečia U-23 amžiaus grupėje. Aukščiausiame lygyje dar trūko medalio, turbūt šis yra svarbiausias.

Po finišo buvo keistas jausmas, net nesupratau, atrodė, ar čia tikrai tiesa. Varžybos buvo labai įtemptos, daug streso, iki paskutinio momento negalėjau patikėti“, – LRT RADIJUI sakė R. Leleivytė.

33 metų sportininkė trasoje sugebėjo aplenkti Tokijo olimpinių žaidynių asmeninių lenktynių čempionę ir grupinių lenktynių sidabro medalininkę Annemiek van Vleuten. Lietuvė pripažino, kad trasa buvo sunki, o kova vyko iki paskutinių kilometrų.

„Trasa buvo labai sunki, važiavome aštuonis ratus ir buvo ilgas kalnas, beveik 4 kilometrų, man jis, sakykime, šiek tiek per ilgas <...>.

Paskutinius du ratus tempas buvo labai aukštas, tos geriausios atakavo į kalną, aš pirmą kartą tik 5 sek. praradau ir sugebėjau jas pasivyti nuokalnėje. Antrą kartą praradau kokį 10 sek. ir jos jau buvo nuvažiavusios, galvojau – viskas, be šansų.

Pradėjau vytis, jos nuokalnės pabaigoje pradėjo dairytis viena į kitą, nes lyderė buvo jau nuvažiavusi, turėjo virš minutės persvarą, jos pradėjo rikiuotis kovai dėl 2–3 vietos ir sustojo. Tas momentas man buvo labai palankus, nes aš įvažiavau į tą grupelę ir tada galvoju: viskas – aš čia viena geriausių sprinterių esu, šiandien galima bus užkabinti medalį“, – pasakojo dviratininkė.

Europos čempionatas vyko Italijos mieste Trente, čia sportininkės važiavo 106 km ilgio trasoje, o kiekviename iš 8 ratų teko minti į nemažą kalną.

„Aštuoni kartai, paskutinius ratus labai jautėsi tas kalniukas. Paskui iškart nuolydis, posūkis, posūkis ir vėl kalnas. Galima sakyti, kad nebuvo momento atsipūsti, visada labai įtemptos varžybos“, – sakė R. Leleivytė.

Sportininkė pasakojo, kad tik paskutiniame kilometre iki finišo pagaliau pamatė, kad medalis šiose varžybose bus jos.

„Kai liko kilometras iki finišo, supratau, kad grupelė už mūsų jau nebepasivys. Ir paskutiniai posūkiai, jie buvo svarbiausi, reikėjo gerai atlikti ir tada galima kovoti. Rizikavau prieš paskutinį posūkį, nes dvi olandės diktavo ritmą, dirbo viena kitai, geresnės sprinterės. Visos pradėjo lįsti per dešinę pusę, man nebebuvo vietos, tad šokau iš kairės, užšokau ant bortelio, tada nušokau, pati nežinau, kaip ten sugebėjau, bet atsistojau į gerą poziciją prieš paskutinį posūkį ir pavyko iškovoti medalį“, – pasakojo R. Leleivytė.

Dviratininkė džiaugėsi geru pasirengimu, kurį jai pasiūlė Lietuvos dviračių sporto federacija. Sportininkės treniravosi aukštikalnėse, tad prieš Europos čempionatą Rasa buvo labai geros sportinės formos.

Dabar sportininkės laukia pasaulio čempionatas, jis rugsėjo 25 dieną vyks Belgijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.