Sportas

2021.09.13 07:38

Hamiltonas po susidūrimo su Verstappenu kaltina varžovą ir džiaugiasi „gyvybę išgelbėjusiu“ halo

LRT.lt2021.09.13 07:38

Pasaulio „Formulės-1“ čempiono titulą ginantis Lewisas Hamiltonas sekmadienį nebaigė Italijos „Grand Prix“ lenktynių po susidūrimo su šio sezono lyderiu Maxu Verstappenu. Dėl avarijos kaltė krenta ant olando, o britas dėkoja už išgelbėtą gyvybę.

26-ajame lenktynių rate L. Hamiltonas išvažinėjo iš boksų, o tuo metu trasoje M. Verstappenas važiavo už Lando Norriso. Britas į trasą grįžo tarp abiejų varžovų, bet „Red Bull“ lenktynininkas nusprendė pabandyti varžovą lenkti išorine antrojo posukio dalimi. Sportininkų bolidai susilietė šonais, M. Verstappeno mašina kliudė trasos posūkio pakilimą ir jo mašina užšoko ant L. Hamiltono bolido.

Incidento pakartojime aiški matyti, kad L. Hamiltono galva buvo po pat varžovo bolidu ir po lenktynių britas dėkojo halo sistemai už „išgelbėtą gyvybę“.

„Šiandien jaučiuosi labai sėkmingas. Ačiū Dievui, kad halo mane išsaugojo ir išsaugoji mano kaklą. Esu labai laimingas, kad vis dar esu čia, kad kažkas šiandien mane apsaugojo.

Manau, kad niekada iki šiol mano galva nebuvo susidūrusi su automobiliu – tai man nemažas šokas. Mes nuolat rizikuojame, bet tik patyręs kažką tokio patiri šoką ir supranti, koks gyvenimas yra trapus“ – po finišo kalbėjo L. Hamiltonas.

„Formulės-1“ lenktynes Monzs trasoje prižiūrėję teisėjai avarijos kaltininku laiko M. Verstappeną, kuris gavo trijų starto pozicijų baudą kitoms lenktynėms.

L. Hamiltonas dėkingas halo sistemai – tai saugos lankas, esantis virš vairuotojo galvos ir mažinantis jam matomumą. Kai 2018 m. jis buvo pristatytas, daugelis vairuotojų kritikavo naujovę, o pats L. Hamiltonas halo vadino „prasčiausiai atrodančia modifikacija“ sporto istorijoje.

Tiesa, brito nuomonė bėgant laikui pamažu keitėsi, o visi lenktynininkai tais pačias 2018-aisiai matė, kaip halo apsaugojo Charlesą LeClercą, kai ant jo bolido SPA trasoje Belgijoje panašiai kaip šį sekmadienį užskriejo Fernando Alonso.

„Šiandien man labai nepasisekė. Incidento būtų galima išvengti, jei man būtų buvę palikta pakankamai vietos posūkyje. Tokiems incidentams reikia dviejų žmonių, manau, kad buvau išstumtas iš trasos. Lenktyniaujant, deja, tokie dalykai nutinka“, – dar prieš paskelbiant teisėjų sprendimą „Twitter“ ršė M. Verstappenas.

Šį sezoną Maxas ir Lewisas susidūrė jau antrą sykį – Didžiosios Britanijos GP lenktynėse už avariją buvo atsakingas L. Hamiltonas, gavęs 10 sek. baudą, bet vis tiek iškovojęs pergalę.

Bendroje čempionato įskaitoje M. Verstappenas turi 5 taškų pranašumą prieš L. Hamiltoną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt