Sportas

2021.09.12 13:28

Lietuvos 10 sportinių šokių čempionatas: ir netikėtos pergalės, ir dramatiški pralaimėjimai

LRT.lt2021.09.12 13:28

Įvyko 2021-ųjų metų Lietuvos 10 sportinių šokių čempionatas – pirmenybės. Mažiau patyrę sportininkai varžėsi dėl pirmenybių nugalėtojų titulų, o štai geriausios, aukščiausios klasės poros startavo nacionalinio čempionato grupėse. Lietuvos čempionate išdalinti aštuoni medalių komplektai bei išsiaiškinta, kad vyks atstovauti mūsų šaliai į 10 šokių disciplinos pasaulio ir Europos čempionatus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dešimties šokių disciplina ypatinga tuo, kad iš sportinių šokių šokėjų pareikalauja didelės ištvermės. Bendroje įskaitoje yra vertinami ir penki standartiniai, ir penki Lotynų Amerikos šokiai, todėl per tos pačios dienos varžybas poros ant parketo žengia kartais ir po keliasdešimt kartų.

Šios disciplinos varžybos taip pat yra įdomios, nes dažnai iki paskutinės akimirkos nebūna aišku, kaip susiklostys galutiniai rezultatai – vieni duetai būna stipresni vienoje programoje, kiti – kitoje, tad intriga lydi sportininkus ir žiūrovus visų varžybų metu“, – apie 10 sportinių šokių programos specifiką pasakojo čempionato direktorius, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas Virginijus Visockas.

O šių metų Lietuvos 10 sportinių šokių čempionate intrigos tikrai netrūko – būta ir netikėto pergalės džiaugsmo, ir dramatiškų pralaimėjimo akimirkų.

Suaugusiųjų grupėje šalies čempionais tapo Karolis Burneikis ir Diana Epeykina (Kauno „Tvistas“). Po labai atkaklios kovos dėl aukso šiais metais antroji vieta atiteko Einorui Degučiui ir Ugnei Bliujūtei (Gargždų „Rolina“). K. Burneikis ir D. Epeykina laimėjo visus penkis standartinius šokius, o E. Degutis ir U. Bliujūtė – keturis Lotynų Amerikos šokius. Kauniečių pergalę nulėmė čia čia čia šokis, kuriame vertintojai jiems atidavė pirmenybę prieš gargždiškių duetą. Bronzos medaliai šioje grupėje atiteko Laurynui Makarovui ir Kotrynai Ambrazevičiūtei (Vilniaus „Juventos“).

Jaunimo amžiaus grupėje (16 – 18 metų) visi trys medalių komplektai taip pat išsidalinti, remiantis minimaliu balų skirtumu tik tarp Kauno miesto šokėjų. Auksą ir Lietuvos čempionų titulą iškovojo Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno „Sūkurys“) su 18 balų, sidabrą – Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno „Sūkurys“) su 20 balų, bronzą – Arnas Endriulaitis ir Austėja Vaičekauskaitė (Kauno „Kaspinas“) su 22 balais.

Jaunių II (14 – 15 metų) ir jaunių I (12 – 13 metų) amžiaus grupėse intrigos būta mažiau. Čia čempionais tapo poros, laimėjusios visus 10 šokių. Jaunių II grupėje šalies čempionais tapo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos „Žingsnis“ – Vilniaus „Ratuto“), jaunių I grupėje – Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus „Šokio technikos akademija“). Įdomu, kad jauniai II grupės šokėjai jau turės galimybę atstovauti mūsų šaliai savo amžiaus grupės pasaulio čempionate, kuris šiais metais bus rengiamas Vilniuje, o štai jauniams I pasaulio ir Europos pirmenybės dar nėra rengiamos ir savo galimybės dar teks palaukti.

Jaunučių II (10 – 11 metų) ir jaunučių I (8 – 9 metų) grupėse taip pat buvo išrinkti geriausi Lietuvos šokėjai. Jaunučių II grupėje nugalėjo Marius Didikas ir Elvita Remeikaitė (Kauno „Duetas“ – Kauno „Flamenko“); jaunučių I grupės čempionais tapo Dominykas Kniukšta ir Elinga Bertašiūtė (Klaipėdos „Žingsnis“).

Senjorų grupėje jau ne pirmus metus Lietuvos 10 šokių čempionais tapo Audrius Blažys ir Erika Blažienė (Šiaulių „Šypsena“).

Jaunimo iki 21-erių metų grupėje antruoju aukso medaliu tą dieną džiaugėsi Karolis Burneikis ir Diana Epeykina, sidabras atiteko Laurynui Makarovui ir Kotrynai Ambrazevičiūtei, o bronza – Aleksandrui Katalovui ir Nedai Viržaitytei (Klaipėdos „Žuvėdra“ – Kauno „Duetas“). Įdomu, kad visi šioje grupėje šokę vaikinai yra kurso draugai – Lietuvos sporto universiteto sportinių šokių specialybės pirmakursiai.

Lietuvos 10 sportinių šokių čempionatas baigėsi – čempionų ir vicečempionų laukia svarbūs startai pasaulyje ir Europoje: šį rudenį jų keliai ves į Ukrainą, Portugaliją, Rumuniją, Prancūziją, Latviją, Izraelį. Baigiamasis 2021-ųjų metų akcentas – jaunių II amžiaus grupės pasaulio čempionatas Vilniuje gruodžio 4 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt