2021.09.12 09:00

Vilniaus maratone paaiškėjo nugalėtojai: tarp vyrų triumfavo Tarasevičius, tarp moterų – Akmanavičiūtė

atnaujinta 18.50
LRT.lt2021.09.12 09:00

Ankstyvą sekmadienio rytą startavo bėgikai, kurie dalyvauja didžiausiame šalies bėgimo renginyje – „Rimi Vilniaus maratone“.

8:30 val. bėgimą pradėjo sportininkai, kurie yra pasiryžę įveikti maratono (42.195 km) ir pusmaratonio (21.098 km) distancijas. Tarp jų, stipriausi šalies sportininkai, moterų grupėje, olimpietė Vaida Žūsinaitė – Nekrošienė ir pasaulio lengvosios atletikos pusmaratonio čempionate 2020 m. dalyvusi Loreta Kančytė. Vyrų tarpe maratono distancijoje startuoja Lukas Tarasevičius, pusmaratonyje - Dmitrijus Serjoginas.

Maratono distancijoje tarp vyrų greičiausias buvo Lukas Tarasevičius (2 val., 27 min. ir 50,7 sek.). 2-a vieta atiteko Aurimui Rimkui (2 val. 34 min. ir 41,5 sek.), o 3-ioje vietoje liko Remigijus Šnioka (2 val., 35 min. ir 23 sek.).

Tarp moterų maratoną greičiausiai įveikė Gitana Akmanavičiūtė (2 val., 54 min. ir 40,4 sek.) , antroje vietoje liko Neringa Songailaitė - Kovarskienė (3 val., 2 min. ir 59,1 sek.) , o trečią vietą užėmė Vilmantė Stašauskaitė (3 val., 12 min. ir 30,2 sek.).

Pusmaratonio distancijoje tarp vyrų greičiausias buvo latvis D. Serjoginas, kuris finišavo per 1 val. ir 6:30 min.

Antroje vietoje liko Modestas Dirsė (1 val., 11 min. ir 1,6 sek.), o trečioje vietoje finišavo Lukas Budavičius (1 val., 14 min. ir 37,9 sek.).

Tarp moterų greičiausia buvo Loreta Kančytė (1 val., 15 min. ir 14,4 sek.). Antrą vietą užėmė Vaida Žūsinaitė (1 val., 17 min. ir 56,7 sek.), o trečią vietą užėmė Diana Banienė (1 val., 22 min. ir 22,9 sek.).

10 km distancijoje tarp moterų greičiausia buvo Diana Lobačevskė (35 min. ir 27,3 sek.), o tarp vyrų pirmą vietą užėmė Samas Blake`as (32 min. ir 23,1 sek.).

5 km distanciją tarp moterų greičiausiai įveikė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (17 min. ir 44,6 sek.), o vyrų tarpe greičiausias buvo Ignas Vanagas (16 min. ir 14,5 sek.).

1500 m bėgime tarp vyrų greičiausias buvo Petras Krapikas (4 min. ir 31,2 sek.), o tarp moterų pirmą vietą užėmė Akvilė Bučytė (5 min. ir 38,9 sek.).

Vilniaus maratone dalyvavo ir 5 LRT atstovai.

Vilniaus maratonas šiais metais vyksta jau 18-ąjį kartą. Nors renginys organizuojamas popandeminiu laikotarpiu bei laikantis galimybių paso reikalavimų, šiais metais „Vilniaus maratone 2021” startuoja daugiau nei 7700 dalyvių. Vilniaus maratono trasos driekiasi gražiausiomis Vilniaus gatvėmis ir gatvelėmis, o renginio miestelis, Katedros aikštėje, laukia visų miesto gyventojų bei svečių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Gera matyti tiek daug žmonių, susirinkusių bėgti mieste. Šiandien švenčiame bėgimą ir džiaugiamės už kiekvieną startuojantį. Linkime sėkmės bei svarbiausia – pasimėgauti švente.“ – sakė Všį „Tarptautinis maratonas“ organizatorių komanda.

Per devynerius veiklos metus „Rimi Vilniaus maratonas“ paskatino daugelį žmonių pamėgti fizinį aktyvumą bei reikšmingai prisidėjo keičiant visuomenės požiūrį į sveiką gyvenseną. Planuojama, kad „Rimi Vilniaus maratonas“ vyks griežtai laikantis rekomendacijų ir apribojimų renginiams, jame daug dėmesio bus skiriama bėgikų ir sirgalių saugumui užtikrinti