2021.09.10 18:09

Puolime ketvirtajame kėlinyje išsijungęs „Žalgiris“ patyrė dar vieną nesėkmę

LRT.lt2021.09.10 18:09

Tris kėlinius priekyje buvę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė dar vieną nesėkmę pasirengimo sezonui cikle. Ketvirtajame kėlinyje vos 4 taškus pelnę Martino Schillerio auklėtiniai Turkijoje 57:71 (23:16 16:14, 14:18, 4:23) nusileido Bursos „Tofaš“.

Kauniečiams šiose rungtynėse nepadėjo M. Kalnietis, kuriam diagnozuotas Achilo sausgyslės uždegimas, bei K. Lukošiūnas, kuris nestipriai apsirgo. Mačo pradžioje susižeidė J. Strelniekas, rungtynėse tesužaidęs minutę.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo aktyviu ir agresyviu žaidimu, vien pirmajame ketvirtyje kauniečiai metė net 12 baudų, prametė tik vieną. Nuo pat mačo pradžios išsiveržę priekį svečiai kontroliavo žaidimą ir nuolat buvo priekyje, daugiausiai pirmajame kėlinyje atitrūko iki 14:7.

Antrąjį ketvirtį „Tofaš“ pradėjo sausa atkarpa 8:0, kurią tritaškiu nutraukė A. Milaknis. Po snaiperio metimo kauniečiai netrukus nutolo, o sulig kėlinio pabaiga įgijo didžiausią persvarą – 39:30. Pirmoje pusėje rezultatyviausiai žaidė L. Lekavičiaus (8 tšk.) ir E. Ulanovo (7 tšk.) duetas.

Po pertraukos „Tofaš“ ir vėl tartavo kiek geriau, prirartėjoiki 36:39, tačiau „Žalgiris“ netrukus situaciją stabilizavo. Kauniečiai kontroliavo situaciją kovoje dėl atšokusių kamuolių, mažiau klydo ir trečio ketvirčio pabaigoje vėl pirmavo 9 taškais – 51:42.

Vis dėlto persvara nebuvo išsaugota ir po trijų kėlinių kauniečiai pirmavo 53:48, bet ketvirtojo pradžioje ir vėl geriau žaidė turkai. Nesugebėję taškų pelnyti žalgiriečiai leido „Tofaš“ priartėti iki 50:53, o „Ryte“ anksčiau žaidęs P. Cruzas netrukus smeigė du iš eilės tritaškius ir taip Bursos klubas pirmą kartą išsiveržė į priekį (53:56).

Tai „Žalgirio“ nepažadino iš letargo miego, kauniečiai klydo penkiose atakose iš eilės, o „Tofaš“ nereikėjo demonstruoti ypač gero žaidimo, bet taškus turkai rinko vieną po kito.

Tik sužaidus daugiau nei 7 min. ketvirtajame kėlinyje, kuriame „Tofaš“ tuo metu pirmavo 16:0, kauniečiai pelnė pirmuosius taškus. Juos įmetė N. Giffey`us greitoje atakoje – 53:66. Iki mačo pabaigos dar vieną metimą pataikė L. Lekavičius ir kauniečiai patyė dar vieną nesėkmę.

Iki oficialios sezono pradžios rugsėjo 22-ąją kauniečiai sužais vieninteles likusias draugiškas rungtynes – sekmadienį Turkijoje mes iššūkį Eurolygos čempionei Stambulo „Anadolu Efes“.

„Tofaš“: K. Sheperdas (3/5 dvit., 4/8 trit.) 18, E. Cookas (4/6 dvit. 5/8 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd.) 13, . Ugurlu 10, T. Zubčičius (1/7 trit.) 9, P. Cruzas (2/7 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 8.

„Žalgiris“: L. Lekavičius (3/7 dvit., 4/4 baud., 6 rez. perd.) 10, E. Ulanovas (1/5 trit.) 9, J. Lauvergne`as (11 atk. kam.) ir N. Giffay`us (5klaid.) po 8, E. Mudiay`us (2/8 dvit., 5 atk. kam., 6 kld.) ir A. Milaknis (2/5 trit.) po 6, T. Cavanaugh 5.