Sportas

2021.09.09 15:27

Jonas Mačiulis baigia krepšininko karjerą

LRT.lt2021.09.09 15:27

Vienas pastarojo dešimtmečio Lietuvos rinktinės lyderių Jonas Mačiulis baigia profesionalaus krepšininko karjerą.

36 metų krepšininkas šią vasarą neslėpė noro prisijungti prie Kauno „Žalgirio“, kuriame ir pradėjo savo karjerą, tačiau sutartis su veteranu nebuvo pasirašyta.

„Prisimenu kaip vakar... Viskas prasidėjo Baršausko g. 66 Kaune. Vaikas buvo atvestas mamos ir tėčio su idėja, kad turėtų kur išliet energiją ir pasportuot su kitais vaikais. Nieks negalvojo, kad bėgant metams paprasti norai virs tokia nuostabia krepšininko karjera, kurią atėjo laikas užbaigti. Buvo išlieta daug prakaito, daug džiaugsmo ir nusivylimo ašarų. Buvo sutikta daug nuostabių žmonių. Apkeliauta daug šalių. Laimėta daug titulų. Noriu padėkoti visiems, kurie palaikė sunkiausiais momentais po pralaimėjimų ir po operacijų. Savo šeimai, draugams, treneriams, daktarams ir visiems prie komandų dirbusiems žmonėms ir be abejonės visiems fanams...“ – savo „Instagram“ rašo J. Mačulis.

Kaip skelbia 15min.lt, J. Mačiulis prisijungs prie Kėdainių „Nevėžio“ komandos, kur užims konsultanto pareigas.

„Žalgiryje“ karjerą pradėjęs J. Mačiulis žaidė „Nevėžyje“, „Žalgiryje“. Milano „Olimpia“, Kauno „Baltų“, Sienos „Montepaschi“, Atėnų „Panathinaikos“, Madrido „Real“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Atėnų AEK ekipose.

2015 m. su „Real“ ekipa jis vienintelį kartą laimėjo Eurolygą, yra tapęs Lietuvos, Ispanijos, Graikijos, Italijos ir Baltijos lygos čempionu.

2010 m. su Lietuvos krepšinio rinktine J. Mačiulis laimėjo bronzą pasaulio čempionate, iškovojo 2007 m. bronzos bei 2013 ir 2015 m. sidabro medalius Europos čempionatuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt