Sportas

2016.09.22 13:48

Pasikliauti mada negalima: kada sportas gali pakenkti

LRT.lt 2016.09.22 13:48

Sporte, kaip ir kitose gyvenimo srityse, vyrauja tam tikros mados, tačiau svarbiausia, kad nusprendus sportuoti, pasirinktos treniruotės teiktų daugiau naudos nei žalos, – nes kartais madinga, tačiau pagal krūvį ir modelį nedarni treniruotė gali labiau kenkti nei padėti. Tuo įsitikinusi profesionali lengvaatletė, daugkartinė Lietuvos čempionė, Europos bei kitų įvairių tarptautinių varžybų prizininkė bei nugalėtoja, didelę patirtį turinti asmeninė sporto trenerė, sporto studijos moterims įkūrėja Jolanta Verseckaitė, rašoma pranešime spaudai.

Jos teigimu, šiuo metu sporto treniruočių pasiūla išties didelė, tad viena vertus yra sunku išsirinkti, o kita vertus, – net ir išrankiausieji gali rasti tai, kas atitiktų jų lūkesčius bei suteiktų malonumą sportuojant. 

„Aš patarčiau išsirinkti bent kelis skirtingų treniruočių variantus, kuriuos pabandžius galima įvertinti, po kurio užsiėmimo jausitės geriau ir energingiau. O jei trūksta žinių, sunku save įsivertinti – padės sporto srities specialistai, kurie mielai pristatys treniruočių metodiką, įvertins fizinį pasirengimą ir patars, kas tinka labiausiai“, – neabejoja J. Verseckaitė.

Pradėti sportuoti, išsirinkti ir išbandyti įvairias sporto treniruotes, pabendrauti su patyrusiais sporto specialistais ir gauti jų patarimų bus jau šį savaitgalį. Rugsėjo 24–25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančiame Vilniaus sporto festivalyje įrengtoje specialioje „Reebok Fitness Challenge“ zonoje trys dešimtys profesionalių sporto trenerių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos dvi dienas ves įvairaus pobūdžio treniruočių programas.

Apsilankiusieji šioje sporto zonoje galės mesti iššūkį ir išbandyti funkcines, kūno balanso, šokių, jogos, fitneso ir kitas originalias treniruotes. Tokio pobūdžio treniruotes sporto entuziastai ir specialistai ypač vertina dėl to, kad joms nebūtina sporto salė ir treniruokliai.

„Jas galima atlikti namuose, darbe, lauke ar bet kurioje kitoje vietoje, o nauda akivaizdi: didėja kūno judesių ir lankstumo amplitudė bei raumenų jėga, ištvermė, dailinamos kūno linijos“, – teigia didelę sportininkės ir trenerės patirtį turinti J. Verseckaitė. 

Penktą kartą rengiamo Vilniaus sporto festivalio tikslas – pritraukti ir paskatinti sportuoti bei sveikai gyventi kuo daugiau įvairaus amžiaus sostinės gyventojų. Festivalio metu vyks klubų ir būrelių mugė, sporto prekių ir įrangos paroda bei gausybė kitų renginių, kurių vienas pagrindinių – antrus metus iš eilės įrengta „Reebok Fitness Challenge“ zona, skirta mėgstantiems iššūkiams, sportuojantiems laisvalaikiu ar gyvenantiems sportu kasdien.