Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Saudo Arabija leis moterims dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse

ELTA 2015.02.12 21:38

Saudo Arabija leis savo moterims atletėms pirmą kartą varžytis olimpinėse žaidynėse, skelbia BBC. Šalies pareigūnai sako, kad jų olimpinis komitetas nuspręs, kurioms moterims bus leista dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.

Saudo Arabija leis savo moterims atletėms pirmą kartą varžytis olimpinėse žaidynėse, skelbia BBC. Šalies pareigūnai sako, kad jų olimpinis komitetas nuspręs, kurioms moterims bus leista dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.

Sprendimas turėtų užkirsti kelią spekuliacijoms, ar visa Saudo Arabijos komanda turėtų būti diskvalifikuota iš žaidynių dėl lyčių diskriminacijos, ar ne.

Viešas moterų dalyvavimas sportinėse varžybose vis dar aršiai yra kritikuojamas daugelio Saudo Arabijos religinių konservatorių.

Saudo Arabijos tradicijos draudžia moterims dalyvauti sportinėse rungtynėse.

Tačiau likus vos kelioms savaitėms iki žaidynių, šalis turi vieną moterį sportininkę – jojikę Dalmą Rušdi Malas (Dalma Rushdi Malhas).

Tai yra vienintelė moteris iš Saudo Arabijos, kuriai leista dalyvauti Olimpinėse žaidynėse dėl to, kad jos apranga atitinka „olimpinius standartus“. Tai yra kuklus, laisvai prigludęs drabužis ir „sportinio tipo hidžabas“ – šalis, dengiantis plaukus, bet ne veidą.

Saudo Arabijos olimpinio komiteto teigimu, gali būti ir daugiau moterų, kurioms bus leista varžytis Olimpinėse žaidynėse, tačiau jos bus aprengtos taip, kad „išsaugotų savo orumą“.

Saudo Arabijoje sprendimas leisti moterims konkuruoti olimpinėse žaidynėse yra didžiulis žingsnis, griaunantis giliai įsišaknijusias nuostatas apie moterų iš „dykumos karalystės“ vaidmenį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi