Sportas

2016.09.22 09:08

D. Motiejūnas – apie sveikatą ir nuoskaudą nežaidus rinktinėje

Donatas Motiejūnas džiaugiasi, kad jaučiasi lygiai taip pat gerai, kaip iki tos nelemtos nugaros traumos, kuri sujaukė krepšininkui beveik dvejus karjeros metus. Nors vis dar nėra aišku, kokiame NBA klube artėjantį sezoną žais neseniai 26-ojo gimtadienio sulaukęs lietuvis, dėl savo ateities jis jaučiasi visiškai ramus. „Kad ir kaip išsispręstų ši situacija, manau, kad iš jos aš išeisiu kaip laimėtojas“, – 15min.lt kalbėjo D. Motiejūnas.

„Houston Rockets“ komandos puolėjas pasidžiaugė ir vienos ryškiausių NBA lygos žvaigždžių Jameso Hardeno palaikymu. Šis neseniai pareiškė, kad „Rockets“ privalo greičiau baigti derinti reikalus su D. Motiejūnu, nes lietuvis yra labai svarbi komandos sėkmės dalis.

Pats D. Motiejūnas lieja prakaitą Vankuveryje ir stengiasi būti pasiruošęs bet kurią akimirką prisijungti prie komandos.

– Kaip dabar atrodo jūsų dienos? Kiek laiko praleidžiate treniruotėse ir kiek lieka jo laisvalaikiui?

– Viskas įprastai. Kiekvieną dieną dirbu po 6-ias ar 7-ias valandas. Ir tikrai labai džiaugiuosi, kad dabar jaučiuosi geriausiai nuo tos akimirkos, kai patyriau traumą. Jaučiu, kad viskas atsigavę ir dirbu šimtu procentų. Fizinio rengimo treniruotės, baseine kasdien plaukiu po valandą, darbas su kamuoliu ir taip toliau. Susitvarkiau mitybą. Numečiau nereikalingą svorį. Dabar jaučiuosi stiprus. Viskas juda labai gera linkme.

– Dabar esate Vankuveryje?

– Taip, esu Vankuveryje. Aišku, gal norėtųsi sportuoti namie Hjustone. Bet treneris gyvena čia. Čia jo visa šeima, todėl jam sudėtingiau kažkur išvažiuoti.

– Ar galite pasakyti, kada jau baigsis tas laukimas dėl jūsų žaidimo ateinančiame sezone. Kada bus aiški komanda?

– Artimiausiu metu čia atskrenda mano agentas BJ Armstrongas. Su juo aptarsime situaciją. Ko gero, viskas gali paaiškėti apie spalio 1-ąją. Bet aš stengiuosi labai į tuos reikalus nesikišti. Aš dirbu savo darbą, mano agentas dirba savo darbą. Aš juo pasitikiu 100 procentų ir nekvaršinu jam galvos, nes žinau, kad jis man stengiasi suderinti tokią sutartį, kokios aš nusipelniau.

Žiūrėsime, kaip kas bus toliau. Manau, kad tikrai viskas išsispręs ir dėl to mažiausiai suku galvą. Nes jaučiu, kad mano forma yra labai gera. Džiaugiuosi, kad nejaučiu jokių traumos padarinių. Sportuoju su daug kontakto ir viskas gerai.

– Neseniai Jamesas Hardenas paragino „Rockets“ vadovus greičiau baigti derybas su jumis, nes nori, kad naujam sezonui komanda ruoštųsi visa sudėtimi. Ir jis D.Motiejūną pavadino svarbia komandos sėkmės dalimi. Ar palaikote ryšį su „Rockets“ krepšininkais?

– Susiskambinome su J. Hardenu. Pastoviai kalbuosi su Pablo Prigioniu, treneriu ir jo asistentais. Juk aš ten praleidau ne vienerius metus ir su daugeliu žmonių palaikau labai gerus santykius. Todėl tai natūralu.

Aišku, man malonu, kad Jamesas taip kalba ir man tai daug reiškia. Jis puikiai žino mane ir koks žaidėjas esu. Džiugu, kad jis supranta mano situaciją. Bet, kad ir kaip viskas išsispręstų, manau, kad iš šios padėties išeisiu kaip laimėtojas.

– Ar be Hjustono dar yra komandų, su kuriomis kalbatės apie galimybes žaisti ateinantį sezoną?

– Yra kelios komandos, su kuriomis pastoviai kalbasi mano agentas. Bet dabar daug kas žiūri, kaip čia išsiriš ši situacija su Hjustonu ir tada jau bus kažkokie kiti sprendimai. BJ nuolat kalbasi ir su „Rockets“ vadovu Darylu Morey. Manau, kad anksčiau ar vėliau viskas tikrai susidėlios į savas vietas. Man dabar svarbiausia būti pasiruošusiam. Man taip agentas ir pasakė, kad turiu būti pasiruošęs bet kurią akimirką.

– Atšventėte 26-ąjį gimtadienį ir sulaukėte nemažai sveikinimų ne tik Lietuvoje. NBA lyga ir tas pats „Rockets“ klubas jus sveikino socialiniuose tinkluose. Kaip praėjo gimtadienio šventė?

– Gimtadienis praėjo kaip įprasta diena. Visą laiką sportavau, o vakare pasižiūrėjau filmą, „House of Cards“ serialą. Visai neblogas. Treniruotė, valgis, plaukimas, dar viena treniruotė, vakarienė ir tada miegas. Tvarkaraštis tikrai įtemptas ir pats laikas yra atsakingas. Todėl nėra reikalo nukrypti nuo kurso.

– Krepšinio ilgesys turėtų būti labai stiprus...

– Noras yra žiauriai didelis. Laukiu nesulaukiu to sezono pradžios. Juk tik dėl to ir dirbi. Aišku, vis dar jaučiuosi nesmagiai, kad aplinkybės neleido man šiemet žaisti rinktinėje. Jeigu būčiau žinojęs, kad situacija susiklostys taip, kaip dabar, būčiau žaidęs rinktinėje.

Bet dabar, aišku, lengva kalbėti po laiko. Niekas krištolinio kamuolio neturi ir negali pažiūrėti į ateitį, kaip kas bus. Yra kaip yra.

Su nuoskauda prisiminsiu šiuos metus, kad nepadėjau rinktinei olimpinėse žaidynėse. Bet aišku, iš kitos pusės turėjau daugiau laiko pailsėti. Atsigavo mano nugara ir dabar ryškiai matyti viso kūno sustiprėjimas. Tuo tikrai labai džiaugiuosi. Esu patenkintas, kad pasirinkau dirbti Vankuveryje, su savo darbą gerai išmanančiu fizinio rengimo treneriu.

– Ar palaikote ryšį su Lietuvos rinktinės krepšininkais, treneriu ar atstovais?

– Susirašome su Mindaugu Špoku. Su Jonu Mačiuliu, su Mindaugu Kuzminsku. Su treneriu – ne.