Naujienų srautas

Sportas2016.09.21 17:26

R. Meilutytės treneris išsiliejo: lietuvių kritika man yra juokinga

15min.lt 2016.09.21 17:26

Rūta Meilutytė nesirengia palikti Plimuto ir toliau dirbs su Didžiosios Britanijos treneriu Jonu Ruddu, vietos dienraščiui „Plymouth Herald“ teigė pats specialistas.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse R. Meilutytė užėmė septintą vietą ir baseiną paliko su ašaromis akyse. Po šios nesėkmės Lietuvoje buvo išsakyta nemažai kritikos ir jos treneriui J. Ruddui, tačiau anglas su jam reiškiamais priekaištais kategoriškai nesutinka.

„Lietuvos žiniasklaidoje buvo nesąmonių, nes Rūta yra viena iš dviejų Londono olimpinių čempionių“, – teigė treneris. Jis pridūrė, kad Lietuvos žurnalistų analizės buvo tiesiog juokingos ir visiškai nepagrįstos.

J. Ruddas pabrėžė, kad jis sulaukė Lietuvos olimpinio komiteto ir vyriausiojo trenerio paramos.

Tiesa, plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas negailėjo kritikos užsienio specialistui, priminęs, kad jis buvo atsakingas ne tik už R. Meilutytę.

„Vadovaujamas Jono Ruddo pastaruosius metus treniravosi ir Mindaugas Sadauskas, kuriam nepavyko įveikti olimpinio normatyvo ir jis nepateko į Lietuvos olimpinę rinktinę. Mindaugas tikrai buvo mūsų kandidatų sąraše, o jo asmeninis rezultatas iki 2016 metu buvo artimas olimpiniam normatyvui.

Per pastaruosius ketverius metus J. Ruddui buvome patikėję ir daugiau mūsų perspektyvių plaukikų, tokių kaip Jūratė Ščerbinskaitė, Eva Gliožerytė, tačiau jos nugeso, asmeninių rezultatų negerino ir galiausiai ten metė plaukimą“, – apie kitus J. Ruddui patikėtus Lietuvos plaukikus kalbėjo jau postą palikęs T. Kučinskas.

Pats J. Ruddas teigė, kad Lietuvos plaukikė Brazilijoje patikino, kad nieko keisti nenori ir yra patenkinta savo komanda. R. Meilutytė pasirengimą naujam sezonui turėtų pradėti sausio 1 dieną.

J. Ruddas teigė, kad prie nesėkmingo auklėtinės pasirodymo prisidėjo įtampa dėl Julijos Jefimovos: „Pirmosios 12 valandų buvo siaubingos. Ji buvo labai nusiminusi. Ji to labai nenorėjo ir tai įvyko. Tai buvo visų baimių išsipildymas.“

„Kitą rytą ji į tai žiūrėjo jau filosofiškai. Kartu papusryčiavome ir ėjome į baseiną. Atrodė, kad ji visa tai pamiršo. Nemanau, kad tas skausmas ir pyktis iš tikrųjų dingo“, – apie lemtingas dienas iki starto olimpinėse žaidynėse pasakojo J. Ruddas.

Anglas pabrėžė, kad Rio nesėkmė turi dvi priežastis – R. Meilutytės traumą ir psichologinį nusiteikimą.

„Nesvarbu, kaip sunkiai mes ir gerai treniravomės, jos mintys buvo neramios. Ji nebuvo tikra, kad daro viską, kad būtų pačios geriausios formos apginti titulą“, – kalbėjo treneris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi