Naujienų srautas

Sportas2016.09.19 23:45

Broliška pagalba finiše: britų triatlono meistrai sužavėjo pasaulį

DELFI.lt 2016.09.19 23:45

Didžiosios Britanijos triatlono rinktinės atstovai broliai Brownlee sužavėjo pasaulį. Pasaulio čempionato varžybų trečio etapo 10 km bėgimo rungties finiše Jonathanas Brownlee pirmavo, kol nuo karščio ėmė sekti jo jėgos. Sportininkas jau beveik traukėsi iš trasos, kai brolis Alistairas, tuo metu buvęs trečioje pozicijoje ir bėgęs paskui, jį apglėbė ir padėjo pasiekti finišą.

Tie paskutiniai keliasdešimt Tarptautinės triatlono sąjungos (ITU) pasaulio čempionato Meksikos etapo metrų buvo tikras broliškumo simbolis. Alistairas brolį pervedė per finišo liniją anksčiau už save.

Beje, varžovai neįvertino tokio brolių bendradarbiavimo ir pateikė protestą, tačiau triatlono taisyklės leidžia sportininkams padėti vienas kitam, todėl broliai Brownlee liko nenubausti.

Varžybas laimėjo Henri Schoemanas iš Pietų Afrikos. Tam, kad taptų pasaulio čempionu galutinėje įskaitoje J. Brownlee pats paskutiniame etape turėjo finišuoti pirmas ir tikėtis, kad pagrindinis konkurentas ispanas Mario Mola užimtų ne aukštesnę kaip ketvirtą vietą. Kadangi J. Brownlee buvo antras, o M. Mola liko ketvirtas, ispanas ir iškovojo aukso medalį.

Alistairas Brownlee laimėjo 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių triatlono varžybas, o brolis Jonathanas Brazilijoje užėmė antrą vietą.

„Jei taip nutiktų kam nors kitam, aš taip pat padėčiau, – interviu BBC epizodą komentavo A. Brownlee. – Tai baisi situacija, kuri kartais nutinka sportininkams. Tai buvo mano žmogiška reakcija. Ne tik todėl, kad tai nutiko broliui. Aš būčiau taip pat padėjęs bet kam.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi