Sportas

2016.09.19 11:06

Lietuvis – ant Ispanijos Europos ralio kroso čempionato etapo podiumo

DELFI.lt2016.09.19 11:06

Rugsėjo 18-osios vakaras 19-mečiui ralio kroso lenktynininkui Kasparu Navickui buvo itin sėkmingas – lietuvis Europos čempionato etapo Ispanijoje finale iškovojo trečią vietą ir lipo ant prizininkų podiumo. Susumavus viso savaitgalio rezultatus, K. Navickas pakilo dar vienu laipteliu aukštyn – į antrą vietą, garantavusią jam 25 įskaitinius čempionato taškus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Labai geras jausmas, visą sezoną sunkiai dirbome, turėjome ir gedimų, ir avarijų, tačiau nesustojome judėti į priekį, žinojome, kad galime daugiau ir be galo džiaugiuosi, kad tiek praėjusiame etape, tiek čia, Ispanijoje, pavyko demonstruoti savo greitį“, – džiaugsmo Europos čempionato trofėjumi neslėpė K. Navickas.

Nuo pat šeštadienio ryto lietuvis Barselonos „Formulės 1“ lenktynių trasoje demonstravo aukštą tempą, pirmajame kvalifikaciniame važiavime užimdamas antrą, o antrame – šeštą vietas. Dieną K. Navickas užbaigė dar vienu greitu važiavimu, kuriame pademonstravo antrą laiką tarp 19-os sportininkų.

Lemiamą sekmadienį ketvirtajame važiavime tarp sportininkų užvirė tikra kova, į kurią jau turėdamas kelialapį į pusfinalį K. Navickas nusprendė nesivelti ir trasą įveikė saugiu tempu. Pusfinalyje startavus iš palankios pozicijos lietuviui pavyko išlikti pirmojo posūkio vidinėje dalyje, todėl jau pirmajame rate jis išsiveržė į priekį ir išlaikė šią poziciją.

„Finale startavau iš kitos pozicijos, o atvažiuojant į pirmą posūkį buvau išorinėje jo dalyje, todėl teko užleisti vietą dviem į vidinę posūkio dalį įvažiavusiems bolidams. Vengras Luigi, tuo metu buvęs antrojoje pozicijoje, pirmus ratus važiavo kiek lėčiau, o tai leido suomiui Jesse Kallio priartėti“, – apie lemiamas finalo akimirkas pasakojo K. Navickas.

„Nepaisant to, pasirinkome teisingą taktiką ir varžovams ankščiau pasirinkus važiuoti „joker“ ratą net du ratus turėjau visiškai laisvą trasą bei galėjau maksimaliai atitrūkti. Įvažiavus į „joker“ paskutiniame rate žinojau, kad turėčiau aplenkti suomį dėl didesnio pagreičio išvažiuojant, tačiau varžovas nusprendė blokuoti mano išvažiavimo trajektoriją ir atsitrenkė į galinę automobilio dalį. Laimei, po dar kelių apsistumdymų vis tik pavyko finišuoti 3-ioje vietoje.“

Tik grįžus į serviso zoną, komanda pastebėjo, jog po susidūrimo paskutiniajame rate buvo smarkiai apgadintas ir orą leido K. Navicko „Škoda Fabia S1600“ galinis ratas. Jei avarija būtų įvykusi ankščiau, lenktynininkas būtų susidūręs su kur kas didesniais sunkumais kovojant dėl prizinių vietų.

Po prizinės vietos Barselonoje ir puikaus rezultato Prancūzijos etape, K. Navickas palypėjo į šeštą bendrosios čempionato įskaitos vietą. Nuo trečiosios vietos jį dabar skiria 10 įskaitinių taškų. Paskutinis, lemiamas Europos ralio-kroso čempionato etapas vyks beveik po mėnesio, Vokietijos Esteringo trasoje.

Ispanijos etape sėkmė šypsojosi ir kaimyninių valstybių sportininkams – 23-ejų Latvijos sportininkas Janis Baumanis pateko į stipriausios, „Supercar“ klasės finalą ir jame užėmė 5-ą vietą. Tuo tarpu su antruoju rezultatu į automobilių sporto žvaigždžių perpildytą finalinį važiavimą pateko ir rusas Timūras Timerzjanovas.

Pastarasis paskutiniame rate po varžovo stumtelėjimo finišavo 4-as, tačiau po varžybų, peržiūrėję finalinio važiavimo medžiagą, teisėjai nusprendė, kad rusas buvo išstumtas neteisėtai, todėl jis susigrąžino 3-ią vietą. Laimėtoju tapo čempionato lyderis Mattiasas Ekstromas, vairuojantis „Audi S1“ automobilį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt