Sportas

2021.09.04 15:14

Lukašenka tęsia raganų medžioklę Baltarusijos sporte – žada gerokai nurėžti algas futbolininkams

LRT.lt2021.09.04 15:14

Neteisėtai išrinktas Baltarusijos prezidentas toliau savo šalyje tęsia raganų medžioklę. Šį kartą kliuvo prastus rezultatus demonstruojantiems futbolininkams.

Naujienų tinklalapis zerkalo.io praneša, kad yra svarstoma sumažinti atlyginimuus Baltarusijoje žaidžiantiems žaidėjams. Skelbiama, kad pagal naują prezidento įsakymą maksimali alga galėtų siekti 8000 Baltarusijos rublių (apie 2,7 tūkst. eurų).

Šalies sporto ir turizmo ministras Sergejus Kovalčiukas per ketvirtadienį vykusį jaunimo futbolo centro atidarymą Minske A. Lukašenkai atskleidė, kad šiuo metu Baltarusijoje žaidžiančių futbolininkų vidutinės algos siekia nuo 4 iki 5 tūkst. JAV dolerių.

A. Lukašenka replikavo, kad šiuo metu neįmanoma žiūrėti į Baltarusijos futbolą ir pavadino jį šlykščiu.

Ketvirtadienį Baltarusijos futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankoje 0:1 išvykoje pralaimėjo Čekijos futbolininkams. Tuo tarpu jaunimo rinktinė 1:2 turėjo pripažinti Islandijos pranašumą. A. Lukašenka viešai pareiškė, kad jam buvo gėda žiūrėti į futbolininkus.

Dar prastesnė situacija šį sezoną yra su Baltarusijos futbolo klubais. UEFA Europos turnyrų atrankoje jie iš viso sužaidė 10 rungtynių, patyrė 9 pralaimėjimus ir iškovojo vos vieną pergalę. Visi keturi klubai neperžengė pirmųjų atrankos etapų barjero. Tai prasčiausias rezultatas pastarųjų dešimties metų laikotarpyje.

Kiek anksčiau A. Lukašenka pasipiktino ir ledo ritulininkų rezultatais, po to, kai šalies rinktinė nepateko į olimpines žaidynes.

Neteisėtai išrinktas prezidentas įsakė pagrindinėms Baltarusijos įmonėms sumažinti paramą ledo rituliui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt