2021.09.03 23:43

Deimantinėje lygoje Mahučik aplenkė Lasickienę, Duplantis vėl šturmavo pasaulio rekordą

LRT.lt2021.09.03 23:43

Belgijos sostinėje Briuselyje penktadienį vyko dar vienas lengvosios atletikos Deimantinė lygos etapas, kuriam šįkart Lietuvos sportininkų nebuvo. Įdomybių užfiksuota moterų šuolio į aukštį, vyrų šuolio su kartimi ir moterų 200 m varžybose.

Vyrų karties varžybose olimpinis čempionas Armandas Duplantis įveikė 6,05 m aukštį, pasiekdamas šių varžybų rekordą.

Švedas dar sykį bandė šturmuoti ir pasaulio rekordą, bet visais trimis bandymais peršokti 6,19 m aukščio jam nepavyko.

Antras čia liko amerikietis Christopheris Nilsenas (5,85), trečias – jo tėvynainis K.C. Lightfootas (5,85).

Moterų šuolių į aukštį varžybose pirmas tris vietas užėmė sportininkės, podiumą užėmusios ir Tokijo olimpinėse žaidynėse, bet šįkart jos išsidėliojo kitokia tvarka.

Nugalėjo jaunoji ukrainietė Jaroslava Mahučik, peršokusi 202 cm aukščio kartelę, taip aplenkdama olimpinę čempionę Mariją Lasickienę (200) ir vicečempionę australę Nicolą McDermott (200).

J. Mahučik tik trečiuoju bandymu peršoko 195 cm aukštį, bet vėliau jai sekėsi kur kas geriau, 202 mc įveikti pirmu šuoliu. M. Lasickienė iki pat 202 cm šokinėjo be klaidų, bet nei šis, nei 204 cm aukštis rusei nepakluso.

Įsimintina kova vyko moterų 200 m sprinto varžybose, kuriose nugalėjo olimpinė vicečempionė Christine Mboma iš Namibijos (21,84 sek.). Tokijuje ji bėgo vos 0,03 greičiau.

Vos 0,11 sek. nuo jos atsiliko jamaikietė Shericka Jackson.

Šių varžybų rekordas dar pasiektas ir vyrų 400 m. varžybose, kuriose nugalėjo amerikietis Michaelas Cherry (44,03), pasiekdamas ir savo asmeninį rekordą. Toks rezultatas Tokijuje būtų lėmęs sidabro medalį, bet olimpinių žaidynių finale per 44,21 finišavęs M. Cherry lio ketvirtas.