Sportas

2021.09.03 17:07

Po trijų dešimtmečių į „Zandvoort“ trasą grįžusios „Formulės-1“ treniruotėje Vetteliui teko gesinti savo bolidą

LRT.lt2021.09.03 17:07

Pirmą kartą nuo 1985 metų „Formulės-1“ lenktynės grįžo į „Zandvoort“ trasą Nyderlanduose, kur penktadienį vyko pirmoji treniruotė. Nė vienas iš dabartinių pilotų čia nėra lenktyniavęs, tad darbo buvo daug, o sesiją daugiau nei pusvalandžiui pertraukė Sebastiano Vettelio incidentas.

Labiausiai čia nepasisekė „Aplha Tauri“ pilotui Yuki Tsunodai, kuris bandydamas suderinti bolido aerodinamiką apsisuko pirmajame treniruotės rate ir daugiau į trasą negrįžo.

Sesijos pradžioje bolido hibridinė sistema sugedo Sebastianui Vettelui, kuris po apsilankymo boksuose tęsė treniruotę. Tačiau vėliau vokiečio „Aston Martin“ bolidas sustoji trasoje išvažiavus iš pirmojo posūkio.

S. Vettelis išlipęs iš mašinos pasiėmė iš trasos maršalų gesintuvą ir ėmė gesinti nedidelį gaisrą variklio sektoriuje. Vokietis tai greitai sėkmingai padarė, tačiau kurį laiką niekas nelietė mašinos. Teigiama, kad „Aston Martin“ bolidas kėlė pavojų aplinkiniams, nes bolido korpusas buvo su elektros įtampa. Taip atsitiko dėl hibridinės (ERS) sistemos gėdimo.

Po kiek laiko prie automobilio priėjo maršalas, vilkintis apsauginius drabužius ir pridengė mašiną su guminiais apdangalais. Dar po kiek laiko prie automobilio atvyko ir „Aston Martin“ mechanikai. Visas šis procesas truko apie 40 minučių, o per šį laiką trasoje buvo mojuojama raudonomis vėliavomis.

Treniruotės sesija buvo pratęsta iki jos pabaigos likus tik 6 minutėms, visi sportininkai trasoje važiavo minkštosiomis padangomis, tačiau gerinti rato įveikimo laikų nepavyko dėl susidariusios grūsties. Viename epizodų Estebanas Oconas išstūmė Lando Norrisą ant žolės.

Greičiausią laiką pirmoje treniruotėje pademonstravo čempiono titulą ginantis Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), vos 0,097 aplenkęs pagrindinį varžovą Maxą Verstappeną („Red Bull“). Už jų rikiavosi „Ferrari“ pilotai Carlosas Sainzas ir Charlesas LeClercas, toliau sekė Valtteri Bottas („Mercedes“), „Alpine“ pilotai Fernando Alonso ir E. Oconas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt