Sportas

2016.09.16 10:43

Pripažinimas: lietuvė teisėjaus parolimpinių žaidynių finale

ELTA 2016.09.16 10:43

Aukščiausio tarptautinio lygio golbolo (aklųjų riedulio) teisėja iš Lietuvos Vilma Bašinskaitė teisėjaus Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių moterų golbolo turnyro finale pagrindinės teisėjos pozicijoje.

Tai didelis pripažinimas ir puikus Lietuvos teisėjos darbo įvertinimas.

V. Bašinskaitė negalėtų teisėjauti Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių vyrų golbolo finale, nes jame kovos Lietuvos ir JAV rinktinės. Moterų golbolo turnyro finale penktadienį susitinka Europos čempionė Turkija ir Azijos vicečempionė Kinija.

Golbolo teisėjus į parolimpines žaidynes atrenka ir teisėjavimo tvarkaraštį sudaro Tarptautinės aklųjų sporto federacijos (IBSA) golbolo komiteto vadovai, remdamiesi keliais kriterijais – teisėjų atstovaujamų žemynų, šalių ir lyčių balansu, teisėjų darbo kokybe ir rotacija. Golbolo rungtynių metu aikštėje teisėjauja du teisėjai. Jiems talkina penki stalo teisėjai ir keturi vartų teisėjai. Abu aikštės teisėjai turi vienodas teises ir atsakomybes, bet prie teisėjų stalelio dirbantis teisėjas turi daugiau pareigų, todėl vadinamas pagrindiniu.

Pasak V. Bašinskaitės, ji jau pripratusi, kad pasaulio, regioniniuose, atrankos golbolo čempionatuose jai skiria teisėjauti moterų finale. Parolimpinėse žaidynėse kaunietė dalyvauja pirmą kartą.

Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse dirba dar du teisėjai iš Lietuvos – Ringa Baltrušaitė (šaudymas iš lanko) ir Linas Radykas (vežimėlių krepšinis). Pastarasis teisėjavo ir Londono parolimpinėse žaidynėse. Kita golbolo teisėja Vilma Venckutonytė teisėjavo Londono ir Pekino parolimpinėse žaidynėse.