Sportas

2016.09.16 09:03

Dar vieni medaliai: Lietuvos golbolo rinktinė kovos dėl parolimpinio aukso

LRT RADIJAS, Vilma Venckutonytė, LRT.lt2016.09.16 09:03

Lietuvos vyrų aklųjų riedulio (golbolo) rinktinė kovos dėl aukščiausios prabos medalių Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse – pusfinalyje lietuviai 7:2 nugalėjo Švedijos komandą ir taip jau trečią kartą istorijoje pateko į parolimpinių žaidynių finalą.

Finale dėl aukso kol kas nė vieno pralaimėjimo Rio nepatyrusi Lietuvos rinktinė kausis su JAV sportininkais, kurie savo pusfinalyje nugalėjo šeimininkę Braziliją.

Finalas vyks rugsėjo 16 dieną 20 val. (rugsėjo 17 d. 2 val. nakties Lietuvos laiku).

„Manau, kad jau šį tą pasiekėme. Bet pabandysime pasiekti dar šį tą daugiau, negu parodėme šiandien“, – iškart po laimėtų pusfinalio rungtynių sakė golbolo komandos vyr. treneris Karolis Levickis.

„Mes laimingi... Nerealu... Labai geras jausmas... Puikus... Po finalo reikia kalbėti...Kaip pirmam kartui – labai šaunu“, – visi šeši golbolo žaidėjai, išeidami iš arenos, vienu sakiniu apibūdino savo jausmus pasiekus parolimpinių žaidynių finalą.

Pusfinalyje – ypatinga lietuvių vienybė

Šiose pusfinalio rungtynėse ypatingai jautėsi Lietuvos komandos vienybė. Aikštės žaidėjams pelnius įvartį, trys žaidėjai, sėdintys ant suolelio, kaskart atsistodavo ir plodami bei skanduodami „Lietuva!“ sveikino komandą. Žaidžiančioji trijulė tarpusavyje puikiai komunikavo ir keitėsi pagyrimo žodžiais. Visą rungtynių laiką žaidęs centro gynėjas Mantas Brazaukis paplodavo savo komandai net ir tada, kai dėl smulkios pražangos ši prarasdavo kamuolį, pavyzdžiui, kamuoliui kirtus vidurio liniją.

„Pagaliau šiose rungtynėse pamačiau savo svajonės išsipildymą. Tai buvo mano siekiamybė, kad mes visi palaikytume vieni kitus, būtume vieningi. Nesvarbu, ar tu sėdi ant suolelio, ar žaidi aikštelėje – kiekvienas žaidėjas yra reikšmingas. Kiekvienas įneša savo kruopelytę į pergalę“, – kalbėjo K. Levickis.

Treneris, ne kartą akcentavęs Lietuvos išskirtinumą dėl išskirtinai stiprių visų šešių komandos žaidėjų, prieš parolimpinį finalą ypač negailėjo pagyrų Lietuvos golbolo vyrams.

„Labai didžiuojuosi savo žaidėjais. Taip jau gaunasi, kad iki šiol daugiausiai žaidžia trys žaidėjai, bet taip yra dėl labai sudėtingos situacijos mūsų grupėje, kur susirinko ypač stiprios komandos. Bet tikrai turiu pabrėžti, kad visi šeši žaidėjai yra padarę labai didelį darbą. Aš manau, kad iš visų šešių žaidėjų galėčiau bet kurį parduoti bet kuriai geriausiai pasaulio komandai“, – pasididžiavimo neslėpė K. Levickis.

Pusfinalio rungtynėse penkis įvarčius Lietuvai pelnė Genrik Pavliukianec, du – Justas Pažarauskas, taip pat aikštelėje žaidė M. Brazauskis ir Mantas Panovas. Švedai (Fatmiras Seremeti) pirmąjį įvartį pelnė tik pirmojo kėlinio pabaigoje, likus 29 sekundėms, dar vieną antrajame kėlinyje įrideno Peter Weichel.

„Aišku, kad esame nusivylę savo žaidimu šiose rungtynėse. Nesužaidėme geriausių savo rungtynių, kurių pagrindas paprastai yra stipri gynyba. Nors su Lietuvos komanda esame žaidę daugybę kartų, dar niekada taip kruopščiai neanalizavome Lietuvos komandos žaidimo ir nesirengėme šioms rungtynėms. Mes turėjome patį geriausią žaidimo planą prieš Lietuvą, bet rungtynių pradžioje praleidus pirmuosius du įvarčius, pašlijo mūsų gynyba“, – po pusfinalio komentavo Švedijos golbolo rinktinės antrasis treneris Peter Bjoerkstrand.

Sėkmingai išpildė planą aikštelėje

Lietuvos treneris tai pakomentavo: „skautingas yra viena, o išpildymas – kita. Mes ne tik analizavome Švedijos komandą, bet ir išpildėme planą aikštelėje“.

Antrojo kėlinio metu, kai Lietuva jau turėjo solidžią įvarčių persvarą, reguliariai girdėjosi golbolo rinktinės vyr. trenerio Karolio Levickio šūksniai „gynyba!”.

Pasak kitų Lietuvos delegacijos narių, kurie golbolo varžybose buvo aistringais sirgaliais, jiems didžiulį įspūdį daro tai, kad žaidžiant golbolą parolimpiadoje yra nutildomos daugiatūkstantinės žiūrovų tribūnos – tai būdinga tik aklųjų ir silpnaregių sporto šakoms, kuriose sportininkai kamuolį seka pagal garsą.

Rugsėjo 16-osios popietę Švedijos vyrai su brazilais kovos dėl bronzos. Moterų golbolo varžybose dėl trečios vietos kovos Brazilija ir JAV, dėl pirmos vietos – Turkija ir Kinija.

Ruošdamasis finalui, treneris K. Levickis analizuos nufilmuotas JAV žaistas rungtynes ir paruoš rungtynių planą.

Aklųjų rieduliu dar vadinamas golbolas yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiami du kėliniai po 12 minučių (stabdant laiką), 9x18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus. Taisyklingai mestas golbolo kamuolys skrieja net 80 km/h greičiu.

Brazilijos mieste Rio de Žaneire vykstančios parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos, Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų. Lietuvos parolimpinė delegacija į Vilnių parskris rugsėjo 21 dieną 23:45 val. reisu iš Frankfurto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt