2021.09.03 08:09

Pasaulio čempionato atrankoje – italų lygiosios ir Ispanijos pralaimėjimas

LRT.lt2021.09.03 08:09

Ketvirtadienį pasaulio čempionato atrankos rungtynės Europoje vyko B, C, E, I, ir J grupėse.

Lietuvių C grupėje kiek netikėtai Europos čempionai italai namuose neįveikė Bulgarijos futbolininkų ir su jais sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1). Italai pirmieji išsiveržė į priekį po Federico Chiesos įvarčio 16-ąją minutę, tačiau kėlinio pabaigoje bulgarai rezultatą išlygino.

Antrajame kėlinyje žaidimas persikėlė į Bulgarijos aikštės pusę, italai dominavo su kamuoliu, kurį kontroliavo net 71 procento laiko, tačiau daugiau pramušti varžovų vartininko nepavyko. Italai iš viso rungtynėse atliko net 26 smūgius, tačiau pergalei pasiekti to neužteko.

B grupėje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Ispanijos futbolininkai. Ispanai išvykoje 1:2 (1:1) turėjo pripažinto Švedijos pranašumą. Švedai kol kas yra iškovoję visas tris pergales.

Ispanai rungtynes pradėjo itin gerai ir jau 5-ąją minutę po Carloso Solero įvarčio buvo priekyje. Tiesa, įgyta persvara ispanai džiaugėsi vos vieną minutę, o Švedija netrukus surengė rezultatyvią ataką – pasižymėjo Alexanderis Isakas.

Pergalingą įvartį švedai pelnė antrajame kėlinyje, o per likusį laiką išsigelbėti ispanams nepavyko. Tai buvo pirmasis Ispanijos rinktinės pralaimėjimas pasaulio čempionato atrankoje nuo 1993 metų. Per šį laikotarpį ispanai buvo laimėję 52 susitikimus ir dar 16 kartų sužaidė lygiosiomis.