Sportas

2016.09.15 09:53

Auksą Rio iškovojęs M. Bilius: tai didelis laimėjimas Lietuvai ir visam neįgaliųjų sportui

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.09.15 09:53

Lengvaatletis Mindaugas Bilius Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį rutulio stūmimo rungtyje. 34-erių metų lietuvis penktuoju bandymu rutulį nustūmė 16 m 80 cm.

Sportininkas sako, jog tai – didelis laimėjimas Lietuvai ir visam neįgaliųjų sportui.

„Smagu. Iš tikrųjų didžiausias laimėjimas yra ne man pačiam, o visai šaliai, visiems neįgaliesiems. Aš galvoju, kad bus įmanoma pakeisti, kas dedasi mūsų neįgaliųjų sporte“, – sako M. Bilius.

Sportininko treneris Rimantas Plungė sako, kad pergalė pasiekta įdėjus daug darbo.

„Darbas iš tiesų didelis dėl to, kad daug komponentų sudaro tą pergalę. Ir fizinių jėgų [reikėjo – LRT.lt], ir privertimo savo kūną atlikti tokius judesius, kurie duoda gerą rezultatą, ir privertimo savo nervų sistemą būti tokioje būklėje, kad galėtum padaryti geriausia, ką gali. Visai tai mums pavyko padaryti. Džiaugiuosi, kad netgi du kartus. Prieš keletą dienų disko metimo rungtyje jis pagerino asmeninį rekordą, šiandien – taip pat“, – sako treneris.

Disko metimo rungtyje M. Bilius prieš kelias dienas iškovojo sidabro medalį. Rutulio stūmimo rungtyje iškovotas medalis – pirmas parolimpiečių aukso medalis po 12 metų pertraukos. 2004-aisiais Atėnuose auksą laimėjo Aldona Grigaliūnienė, taip pat nugalėjusi rutulio stūmimo rungtyje.

M. Biliaus apdovanojimas – nuo 5:55 min.: