Sportas

2016.09.15 09:15

Pasaulinė antidopingo agentūra patvirtino naują duomenų nutekinimą

BNS 2016.09.15 09:15

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) trečiadienio vakarą pranešė, kad Rusijos kompiuterinių įsilaužėlių grupė „Fancy Bears“ nutekino daugiau pavogtų konfidencialių duomenų apie sportininkų sveikatą.

WADA nurodė, kad šis nutekinimas yra panašus į ankstesnį, apie kurį agentūra paskelbė antradienį.

Šįsyk programišiai paskelbė „viešoje erdvėje“ duomenų apie 25 sportininkus iš aštuonių šalių.

Agentūra patikslino, kad buvo paviešinti duomenys apie 10 JAV, penkių Vokietijos, penkių Didžiosios Britanijos, taip pat po vieną Čekijos, Danijos, Lenkijos, Rumunijos ir Rusijos sportininką. WADA jų vardų neatskleidė.

Antradienį ta pati grupuotė pavogė ir paviešino konfidencialių medicinos duomenų apie olimpinių aukso medalių iškovojusią gimnastę Simone Biles , septyniskart Didžiojo kirčio turnyro čempionę tenisininkę Venus Williams ir kitas JAV olimpietes.

Programišių paviešinta medžiaga rodo, kad šioms sportininkėms buvo suteiktos „terapinio vartojimo išimtys“ (TVI), leidžiančios vartoti vaistinius preparatus dėl gydytojų diagnozuotų sveikatos sutrikimų. Tokių preparatų vartojimas be leidimo būtų laikomas dopingu.

Ankstesniame WADA pranešime sakoma, kad Rusijos kibernetinio šnipinėjimo grupė „Tsar Team“ (APT28), dar žinoma kaip „Fancy Bears“, įsilaužė į Antidopingo administravimo ir vadybos sistemos (ADAMS) duomenų bazę.

„WADA puikiai suvokia, kad ši nusikalstama ataka, per kurią iki šiol buvo beatodairiškai atskleisti 29 atletų asmeniniai duomenys, sukels didelį nerimą taikiniais tapusiems sportininkams, taip pat sukels nuogąstavimų visiems atletams, dalyvavusiems 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse“, – sakoma WADA generalinio direktoriau Olivier Niggli pranešime.

„Paveiktiems atletams (norime pasakyti), kad gailimės, jog nusikaltėliai pamėgino tokiu būdu apjuodinti jūsų reputaciją. Patikinu jus, kad gauname duomenų ir konsultacijų iš mūsų pasitelktų į pagalbą aukščiausių teisėsaugos lygmenų ir IT saugumo agentūrų“, – pridūrė jis.

O.Niggli sakė, kad WADA „neabejoja, jog šios besitęsiančios atakos vykdomos kaip kerštas mūsų agentūrai ir pasaulinei antidopingo sistemai“ dėl nepriklausomų tyrimų, atskleidusių, kad Rusijoje veikė didžiulio masto valstybės remiama dopingo vartojimo ir jo dangstymo schema.