Naujienų srautas

Sportas2016.09.15 00:50

M. Bilius – parolimpinis čempionas

15min.lt 2016.09.15 00:50

Tebūnie tai pavyzdys mums visiems. Gyvenimo blaškytas 34-erių Mindaugas Bilius nepasidavė ir tapo parolimpiniu čempionu. Tai jau antras lengvaatlečio medalis, iškovotas Brazilijoje. Lietuvis tapo stipriausiu rutulio stūmimo rungtyje. Aukso medalį Lietuvos parolimpietis iškovojo po 12 metų pertraukos.

M. Bilius yra išgyvenęs 27 kaulų lūžius 58 vietose ir jis ruošėsi kelionei į Rio de Žaneirą, kur svajojo atsistoti ant aukščiausio parolimpinės pakylos laiptelio. Daug sunkaus darbo ir svajonės virsta realybe.

„Mane surinko iš gabaliukų. Buvo lūžę visi šonkauliai, raktikaulis, žastikaulis. Dešinėje smegenų pusėje išsiliejo kraujas. Dėl to šiandien mano kairė pusė truputėlį pažeista – nejaučiu kojos ir dalies rankos“, – prieš kelionę į Rio pasakojo švytintis ir iš pirmo žvilgsnio visiškai sveikai atrodantis trisdešimt ketverių metų Mindaugas.

Sidabrą disko metime iškovojęs M. Bilius ir pats tikino, kad jo pagrindinė rungtis yra rutulio stūmimas.

Lietuvis šias kalbas patvirtino ir iškovojo aukso medalį.

M.Bilius penktuoju bandymu įrankį išstūmė 16,80 metrų ir be vargo pranoko savo varžovus.

Kinijos sportininkas Xia Dongas sidabrą užsitikrino, rutulį išstūmęs 16,06 m. Bronza atiteko Uzbekistano atstovui Khusniddinui Narbekovui (15,17).

Tai, kad jis išgyveno didelę traumą, galima įtarti tik pamačius jo skirtingas blauzdas ir įprotį nukelti svorį nuo pažeistos pusės – stovėdamas arba vaikščiodamas jis visą krūvį skiria dešinei kūno daliai. Tačiau, jo manymu, tai yra smulkmenos, nes buvo laikai, kai ir penki metrai atrodė labai ilga distancija, o savarankiškas ėjimas iki tualeto prilygo žygdarbiui.

Pirmąją Rio de Žaneiro vasaros parolimpiados dieną lengvaatletis M. Bilius (neįgalumo klasė F37) pasiekė asmeninį rekordą – 53,50 m (45,72 m – x – 48,43 m – 52,34 m – 53,50 m – 53,04 m) ir iškovojo sidabro medalį lengvosios atletikos varžybų vyrų disko metime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi