Sportas

2016.09.14 12:16

Slovėnas A. Čeferinas tapo pirmu UEFA prezidentu iš Rytų ir Vidurio Europos

DELFI.lt2016.09.14 12:16

Aleksandras Čeferinas tapo pirmu nuolatiniu UEFA prezidentu iš Rytų ir Vidurio Europos. Naujas prezidentas pakeis nuo 2007 metų Europos futbolui dirigavusį prancūzą Michelį Platinį, kuris praėjusį rudenį buvo ketveriems metams nušalintas nuo futbolo dėl kaltinimų korupcija, o trečiadienį oficialiai neteko pareigų.

Į UEFA vadovo kėdę kartu su Slovėnijos futbolo asociacijos galva pretendavo ir Karališkosios Olandijos futbolo asociacijos prezidentas Michaelis van Praagas.

Trečiasis kandidatas – Ispanijos futbolui vadovaujantis pirmasis UEFA viceprezidentas Angelis Maria Villaras, kuris pavadavo M. Platini po praėjusį rudenį prancūzui skirtų sankcijų – iš rinkiminės kovos pasitraukė praėjusią savaitę.

Atėnuose (Graikijoje) vykusiame neeiliniame kongrese prezidentą ketverių metų kadencijai 55 organizacijos narės rinko slaptu balsavimu. Praėjusią savaitę DELFI kalbintas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edvinas Eimontas teigė ketinantis balsuoti už A. Čeferiną.

Nuo 2011 metų Slovėnijos futbolą vairuojantį 48-erių diplomuotą teisininką viešai palaikė kai kurios mažosios Europos futbolo federacijos, Skandinavijos šalys, Prancūzija, Vokietija, Italija, Rusija, Portugalija.

Savo ruožtu, M. van Praagas metų pradžioje pretendavo ir į FIFA prezidento postą. Bet 68-erių buvęs Amsterdamo „Ajax“ klubo prezidentas prieš pat rinkimus nusprendė pasitraukti, supratęs, kad neturi jokių vilčių. Šįkart olando kandidatūrą rėmė Anglija.

Neeilinis UEFA kongresas surengtas praėjus pusmečiui po FIFA prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo ir ilgametį organizacijos lyderį Seppą Blatterį pakeitė buvęs UEFA generalinis sekretorius iš Šveicarijos Gianni Infantino.