Sportas

2021.09.01 15:00

Pasaulio rekordą pagerinęs Malaizijos lengvaatletis neteko aukso, nes pavėlavo į rungtį

LRT.lt2021.09.01 15:00

Paralimpinėse žaidynėse lengvosios atletikos varžybose nutiko retas dalykas – Malaizijos sportininkas Muhammadas Ziyadas Zolkefli prarado iškovotą aukso medalį, nes pavėlavo į apšilimo kambarį dar prieš startą. Šis Tarptautinio paralimpinio komiteto (IPC) sprendimas sulaukė daug nepasitenkinimo ir kritikos Malaizijoje, o naujajam čempionui teko atlaikyti milžinišką patyčių ir įžeidinėjimų bangą.

Vyrų rutulio stūmimo varžybos F20 kategorijoje M. Ziyadas Zolkefi įrankį nustūmė 17,94 metro, taip užfiksuodamas pasaulio rekordą ir iš pradžių džiaugdamasis čempiono titulo.

Vis dėlto netrukus IPC pašalino sportininką iš varžybų, nes dar prieš startą jis su dar dviem atletais pavėlavo į apšilimo zoną (call room).

Po šio sprendimo auksas atiteko ukrainiečiui Maksimui Kovalui (17,34 m.), sidabras – jo tautiečiui Oleksandrui Jarovijui (17,30), bronza – graikui Efstratui Nikolaidžiui (15,93).

IPC sprendimas diskvalifikuoti M. Ziyadą Zolkefį sulaukė labai daug kritikos ir internetinių patyčių, kurios iš Malaizijos internautų skriejo Ukrainos paralimpinio komiteto bei jų sportininkų pusėn. Čempionu tapęs malaizietis iš varžybų pašalintas po Ukrainos protesto.

Vis dėlto IPC atstovas Craigas Spence`as teigė, kad čempionas iš varžybų pašalintas ne dėl Ukrainos, o dėl savo paties kaltės.

„Man labai gaila šių sportininkų, nesupraskite klaidingai. Daugelis klausia, kodėl iš viso leidote jiems varžytis, pagerinti rekordą, o paskui išmetėte? Mes tiesiog neturėjome pilnos informacijos, todėl nenorėjome pasakyti, kad jie pavėlavo, yra išmesti, o tada sužinoti, kad tam buvo rimtas priežastis.

Todėl jiems leista varžytis, bet protestas užfiksuotas. Apie tai įspėjome sportininkus, komandas ir transliuotojus, jog gali būti taip, kad jie galiausiai bus pažymėti, kaip nestartavę. Kai nustatėme visas aplinkybes, komisija priėmė sprendimą, man labai gaila, bet jis yra toks“, – kalbėjo C. Spence`as.

M. Ziyadas Zolkefi kartu su dar dviem atletais pavėlavo į apšilimo kambarį, o pagal taisykles, kurios visiems žinomos iš anksto, pavėlavę sportininkai oficialiai laikomi nestartavusiais (DNS). Anot sportininkų, jie pavėlavo į startą, nes „negirdėjo kvietimo arba jis buvo išsakytas jiems nesuprantama kalba.“

Išnagrinėjusi situaciją komisija nusprendė, kad priežastys nėra rimtos ir sportininkai buvo iš varžybų pašalinti.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse yra dvi oficialios kalbos – anglų ir japonų. Jomis per varžybas atliekami visi oficialūs pranešimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt