Sportas

2016.09.13 13:30

A. Veličkai – naudingiausio NBA stovyklos krepšininko titulas

ELTA2016.09.13 13:30

16-mečio lietuvio Arno Veličkos talentą įvertino ir Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) specialistai. Sutartį su „Barcelona“ (Ispanija) klubu pasirašęs kaunietis buvo pripažintas naudingiausiu Suomijoje surengtos NBA ir Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) krepšinio talentų stovyklos „Krepšinis be sienų“ („Basketball Without Borders“) žaidėju.

Rugsėjo 7-10 dienomis vykusioje stovykloje dalyvavo dar trys lietuviai – Lukas Uleckas, Ignas Sargiūnas ir Grantas Vasiliauskas. Šie jaunuoliai vasarą su Lietuvos rinktinę iškovojo pasaulio jaunių (iki 17 metų) čempionato bronzą.

Naudingiausio visų žvaigždžių mačo laurai atiteko turkui Onuralpui Bitimui, o taikliausio tritaškininko – lietuviui G. Vasiliauskui.

1999 metais gimę krepšininkai Suomijoje tobulino savo įgūdžius ir sėmėsi žinių vadovaujami NBA trenerių ir žaidėjų. Jaunuoliai taip pat rungtyniavo tarpusavyje. Krepšininkai buvo paskirstyti į komandas, nepaisant jų rasės ir pilietybės.

Stovykla vyko Lohjos mieste netoli Helsinkio, kurioje treniruojasi Suomijos krepšinio rinktinės.

Pernai „Basketball Without Borders“ stovykloje Gran Kanarijoje dalyvavo taip pat keturi krepšininkai iš Lietuvos – Tadas Sedekerskis, Arnoldas Kulboka, Eimantas Stankevičius ir Rokas Gadiliauskas.

Nuo 2001 metų NBA ir FIBA surengė 46 BWB stovyklas 28 miestuose 24 šalyse penkiuose žemynuose. Jose dalyvavo daugiau nei 2500 krepšininkų iš daugiau nei 130 valstybių ir teritorijų. Pratybas vedė daugiau nei 215 dabartinių NBA ir WNBA žaidėjų bei daugiau nei 170 NBA atstovų iš visų 30 NBA klubų. 43 BWB dalyviai buvo pakviesti NBA naujokų biržoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt