Sportas

2016.09.11 16:41

Irkluotojas A. Navickas parolimpiadoje iškovojo 10 vietą

LRT.lt2016.09.11 16:41

26-erių metų irkluotojas Augustas Navickas baigė savo tris dienas trukusias varžybas Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Plaukdamas B finale lietuvis antrą kartą parolimpiados metu pagerino asmeninį rekordą – 1000 metrų vienviete valtimi nuplaukė per 5.10,21 min (pirmą dieną rezultatas buvo 5.10.24 min.).

B finale klaipėdietis sportininkas aplenkė Vokietijos ir Kenijos varžovus ir parolimpiadoje užėmė 10 vietą.

Sekmadienio ankstų rytą Rio de Žaneire A. Navickas varžėsi su Nyderlandų, Vokietijos, Korėjos, Italijos ir Kenijos akademinio irklavimo vienviečių valčių irkluotojais. Didžiąją dalį plaukimo A. Navickas buvo penktas iš šešių B finalo dalyvių, bet paskutinius 250 metrų yrėsi greičiausiai iš visų ir išsiveržė į 4 vietą.

„Į šį finalą suėjo visas dviejų metų pasiruošimas. Tai jau nebebuvo kur taupyti jėgų ir atidaviau visas jėgas. Smagu, kad finišo 250 metrų buvau greičiausias. Po ketverių metų būsiu dar greitesnis“, – po finalo sakė vienas iš jauniausių parolimpiados irkluotojų A. Navickas.

Akademinis irklavimas – nauja parolimpinė sporto šaka Lietuvoje. Italijoje specialiai gaminta A. Navicko valtis į Rio de Žaneirą buvo atplukdyta prieš porą mėnesių, kartu su Lietuvos olimpiečių laivais, tad visą vasarą parolimpietis treniravosi su senesnio modelio valtimi.

„Rezultatu labai džiaugiuosi. Anksčiau visi čia esantys mane aplenkdavo, o dabar džiaugiuosi, kad savo grupėje aplenkiau du stiprius irkluotojus“, – sakė klaipėdietis A. Navickas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt