Naujienų srautas

Sportas2016.09.08 11:51

Maratonas kalnų viršūnėmis: lietuvis papasakojo apie ekstremalius išbandymus

Maratono distancija gali driektis ne tik asfaltuotu sostinės keliu. Yra ir sudėtingų trasų, kurios veda per aukščiausias pasaulio kalnų viršūnes. Bėgimo metu sportininkai į aukštį subėga net iki 6 km. 

Bėgimas padebesiais – taip iš anglų kalbos būtų galima išversti sporto discipliną – maratono bėgimą bekele. Kasmet pasaulyje vyksta apie 200 tokių bėgimų kalnų viršūnėmis, kurios pritraukia apie 50 tūkst. bėgikų iš 65 skirtingų šalių. Dažniausiai trasos driekiasi 2 km virš jūros lygyje palei kalnų viršūnes: pradedant nuo Monblano, Himalajų ir baigiant Meksikos ugnikalniais.

Šia bėgimo disciplina užsiima vos keletas lietuvių, Mindaugas Grigas – vienas iš jų. 

Pirmasis Mindaugo startas kalnų viršūnėse buvo Norvegijoje, Tromso miesto maratone. Net ir visko mačiusiam bėgimo vilkui pirmosios varžybos sukėlė daug netikėtumų.

„Kadangi aš nelabai supratau, kur važiuoju, man atrodė, kad bėgti gerai kalnuose yra taip pat, kaip ir kitur. Kai atvažiavau į Tromsą ir varžybų organizatoriai brifinge parodė nuotraukas iš trasos, supratau, kad tai nėra šiaip bėgimas kalnuose. Kai aš atbėgau prie rimtos kalno keteros, kur buvo po kilometrą į abi puses nusileidimas... Tu neturi suklysti bėgdamas tame 50 centimetrų plotyje“, – pasakoja sportininkas.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi