Sportas

2016.09.08 09:11

Rio de Žaneire įvyko parolimpiados atidarymo ceremonija

Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės trečiadienį buvo atidarytos garsiajame Marakanos stadione skambant sambos melodijoms, riedant neįgaliųjų vežimėliams ir skriejant didžiuliams balionams, tačiau taip pat vykstant politiniams protestams.

Džiugūs sambos ritmai uždavė toną sausakimšame stadione; vėliau jame buvo parodytas didžiulis Brazilijos parolimpinio plaukiko Danielio Diaso atvaizdas ir karnavalo atmosferą sukūrusi scena iš Rio de Žaneiro paplūdimio.

Vis dėlto pasireiškė ir Brazilijoje tvyranti politinė įtampa, kai tūkstančiai žmonių pradėjo skanduoti „Šalin Temerą!“, kai per ceremoniją pasirodė naujai prisaikdintas prezidentas Michelis Temeras . Jis tik prieš kelias dienas galutinai perėmė valdžią iš savo įnirtingos varžovės Dilmos Rousseff, per apkaltos procesą pašalintos iš valstybės vadovės pareigų.

Ištvermingiausi ir kovingiausi pasaulio neįgalieji – neregiai, netekę galūnių arba iš dalies paralyžiuoti – dalyvavo eisenoje prieš prasidedant 11 dienų truksiančioms rungtynėms.

Rio de Žaneiro parolimpiada, prasidėjusi po įspūdingos, bet taip pat apmaudžių incidentų paženklintos olimpiados, yra dar vienas iššūkis šaliai, apimtai gilios recesijos ir politinio nestabilumo.

Visgi per ceremoniją trečiadienio vakarą visi šie rūpesčiai buvo atidėti į šalį.

„Tai bus žmonių žaidynės. Sporte neįmanoma rasti aistringesnių žmonių“, – sakė Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidentas Philipas Cravenas.

Jis atkreipė dėmesį, kad parolimpiadoje dalyvaus 4 342 atletai iš 159 šalių ir tarptautinė pabėgėlių komanda.

„Olimpiniame kaimelyje matau tik laimingus sportininkus“, – pareiškė Ph. Cravenas.

Pasak jo, parolimpiada bus transliuojama 154 šalyse, o šis sporto renginys yra pajėgus pakeisti viso pasaulio žmonių požiūrį į neįgaliuosius.

„Būten čia vyksta transformacija“, – pabrėžė jis.

Iškart po olimpinių žaidynių vykstančios parolimpinės yra dar vienas iššūkis Brazilijai, kurią kamuoja recesija ir politinis nestabilumas.

Parolimpinės žaidynės truks 11 dienų.

Lietuvai jose atstovaus 13 sportininkų, kurie rungsis irklavimo, plaukimo, dziudo, lengvosios atletikos ir aklųjų riedulio (golbolo) varžybose.