Sportas

2016.09.06 19:04

M. Šernius keliasi dirbti į Kiniją

Jonas Miklovas, basketnews.lt2016.09.06 19:04

Mantas Šernius sugrįžta į moterų krepšinį ir pradeda legionieriaus karjerą. Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, buvęs Lietuvos moterų rinktinės strategas tapo vieno stipriausių Kinijos moterų krepšinio klubų, Tajuano-Šansi „Flame“, asistentu-konsultantu.

Darbus naujame klube jis pradės jau artimiausiu metu – Kinijoje sezonas startuoja spalio mėnesį.

M. Šernius paskutinius 4 sezonus dirbo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje – iš pradžių kaip trenerio asistentas, o po to – kaip vyriausiasis treneris. Šią vasarą jis nusprendė nepratęsti sutarties su klubu ir sugrįžo į moterų krepšinį.

33 metų strategas anksčiau yra dirbęs Vilniaus TEO ir Kauno „VIČI-Aisčių“ vyriausiuoju treneriu. 2013–2015 metais jis buvo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris.

Pernai jis turėjo atsisakyti darbo Lietuvos rinktinėje dėl klubinio vyrų krepšinio, o be jo likusi rinktinė nepateko į Europos čempionatą.

„BasketNews.lt“ žiniomis, M. Šernius yra laikomas pagrindiniu kandidatu perimti moterų rinktinės vairą kitam atrankos ciklui.

Šią vasarą M. Šernius su Lietuvos U16 vaikinų rinktine iškovojo Europos čempionato sidabrą.

Tajuano-Šansi komanda yra viena stipriausių Kinijoje, triumfavusi šios šalies čempionate tris kartus per paskutinius ketverius metus. Šiai ekipai pastaraisiais metais yra atstovavusios JAV krepšinio žvaigždė Maya Moore ir australė Penny Taylor.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt