Sportas

2016.09.06 16:20

Penktasis lietuvis NBA: Bruklino spauda abejoja E. Mockevičiaus šansais

15min.lt 2016.09.06 16:20

24-erių Egidijus Mockevičius šiuo metu ruošiasi naujajam NBA sezonui, tačiau tinklapio „NetsDaily“ žurnalistai abejoja lietuvio galimybėmis spalio 27-ąją debiutuoti stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Vidurio puolėjas su „Brooklyn Nets“ turi dalinai garantuotą sutartį, o savo vietą komandos 15-tuke bandys išsikovoti už trijų savaičių prasidėsiančioje ekipos treniruočių stovykloje.

Pasak „NetsDaily“ į Bruklino komandos stovyklą atvyks trys žaidėjai, kurie beveik neturi galimybių patekti į pagrindinę komandą: Yogi Ferrellas, Egidijus Mockevičius ir Beau Beechas. Jie su ekipa turi dalinai garantuotą sutartį, kuri įsigalios tik sausio mėnesį, o iki jo dar labai daug laiko.

Y. Ferrellas ir E.Mockevičius yra pasirašę 100 tūkst. vertės kontraktus, o B. Beecho sutarties vertė – 45 tūkst. JAV dolerių. Pirmieji du žaidėjai Brukline praleido beveik visą savo vasarą, o B. Beechas prie jų prisijungs šią savaitę.

Istoriškai lietuvio šansai yra labai maži. Nuo 2010 metų, kai Michailas Prochorovas nusipirko komandą, tik du žaidėjai su dalinai garantuota sutartimi pateko į pagrindinę komandos sudėtį.

O nuo to laiko, kai komanda persikėlė į Brukliną – tik Jorge Gutierrezui pavyko treniruočių stovykloje įrodyti savo vertę „Nets“ komandos vadovams.

„Brooklyn Nets“ šiuo metu turi 15 krepšininkų savo sudėtyje, kurie turi garantuotas sutartis. Tačiau net 7 kontraktai baigsis po artėjančio sezono arba yra galimybę juos nutraukti anksčiau laiko.

Luisas Scola, Greivis Vasquezas ir Randy Foye turi sutartis vieneriems metams. Bojano Bogdanovičiaus kontraktas taip pat baigiasi 2017-ųjų vasarą. Anthony Bennettas, Seanas Kilpatrickas ir Joe Harrisas su „Nets“ turi vienerių metų sutartis su galimybe jas pratęsti dar sezonui.

Taigi, variantų yra nemažai, jeigu „Nets“ sugalvotų papildyti savo ekipą dar vienu žaidėju.

Didžiausias galimybes patekti į Bruklino ekipos 15-tuką turi Y. Ferrellas. Jis yra patikimas įžaidėjas, o G. Vasquezas vis dar bando atsigauti po praėjusiais metais patirtos traumos. Jis savo šalies spaudai yra atskleidęs, kad čiurnos jam neduoda ramybės pastaruosius 18 mėnesių. Jis teigė, kad už kelių savaičių bus pasiruošęs žaisti, tačiau tai yra labai abejotina.

E. Mockevičiaus ir B. Beecho galimybės yra menkiausios. Lietuvis galėtų padėti „Nets“ kovoje dėl kamuolių, nes pagal šį statistinį rodiklį jis pirmavo NCAA. Tačiau puolime lietuvis gali nebent pataikyti iš po krepšio. Jis taip pat yra labai didelis ir užima labai daug vietos aikštėje.

Didesnė galimybė yra, jog visi šie trys žaidėjai kelsis rungtyniauti į Plėtojimosi lygą ir su pagrindine ekipa nerungtyniaus. Taip pat yra nemaža tikimybė, kad „Nets“ suteiks šansą ir dar vienam krepšininkui, nes į treniruočių stovyklą gali atvykti 20 žaidėjų, o šiuo metu į ją ketina keliauti 18.