Sportas

2016.09.06 13:52

Užkulisinės intrigos: kaip A. Kavaliauskas perbėgo į „Žalgirį“

DELFI.lt2016.09.06 13:52

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo ir puolėjo Antano Kavaliausko keliai galutinai išsiskyrė tik praėjusį savaitgalį, kai buvo pasirašytas susitarimas dėl sutarties nutraukimo. Iki tol viešoje erdvėje sklandė įvairių nepagrįstų gandų, kodėl buvęs „Lietuvos ryto“ kapitonas paliko Vilnių, rašoma oficialioje klubo svetainėje.

Net ir matydamas, kad pateikiama informacija yra absoliučiai melaginga, „Lietuvos ryto“ klubas negalėjo nieko komentuoti, kol nebuvo pasirašytas kontrakto nutraukimas arba jis toliau vykdomas abiejų pusių.

Dabar klubas pateikia visą įvykių chronologiją, susijusią su A. Kavaliausko persikėlimu į Kauno „Žalgirį“.

A. Kavaliauskas, kurio sutartis su „Lietuvos rytu“ dar galiojo 2017-2018 m. ir 2018-2019 m. sezonams, buvo daugiausia uždirbantis komandos krepšininkas, bet klubas – priešingai negu skelbta viešumoje – jam pasiūlė ne perpus susimažinti kontraktą, o sumokėti visą priklausantį ateinančių dviejų sezonų uždarbį per trejus metus.

A. Kavaliauskas būtų žaidęs „Lietuvos ryte“ dar du sezonus, o trečiaisiais metais galėjo pasirašyti naują kontraktą su bet kuriuo klubu, tačiau „Lietuvos rytas“ ir toliau būtų vykdęs savo įsipareigojimus krepšininkui – mokėjęs pagal sutartį priklausantį atlyginimą.

Toks modelis sporte nėra jokia naujiena – „Lietuvos ryto“ klubas tokiu būdu visiškai atsiskaitė su buvusiais komandos žaidėjais Renaldu Seibučiu, Dariumi Songaila, o kaip tik šį sezoną baigs mokėti pagal kontraktą priklausantį atlyginimą Kšyštofui Lavrinovičiui, kuris persikėlė į Panevėžio „Lietkabelį“.

A. Kavaliauskui, kuris dar praėjusį sezoną buvo deklaravęs ištikimybę Vilniui ir „Lietuvos rytui“, klubo pasiūlytas visiško atsiskaitymo variantas netiko, nors „Lietuvos rytas“ labai norėjo išsaugoti šį krepšininką savo sudėtyje ir jam tai ne kartą pabrėžė.

Kai A. Kavaliauskas neparodė noro likti Vilniuje, buvo sutarta, kad bendromis jėgomis drauge su puolėjo agentu Nikša Tarle bus ieškoma klubo, kuris perimtų jo kontraktą.

Pabrėžiame, kad „Lietuvos ryto“ klubas niekada neprašė jokios išpirkos už A. Kavaliauską.

Krepšininku domėjosi klubas iš Turkijos, rimtas pasiūlymas atėjo iš Kantu klubo Italijoje.

Tada agentas N. Tarle „Lietuvos rytą“ informavo, kad A. Kavaliauskas, kuris tuomet su Lietuvos rinktine dalyvavo Rio de Žaneiro olimpiadoje, linksta žaisti Kauno „Žalgiryje“, o ne Kantu.

Savo ruožtu N. Tarle pranešė „Lietuvos rytui“, kad A. Kavaliauskas praėjo medicininį patikrinimą Kaune, kuris buvo atliktas „Žalgirio“ iniciatyva ir negavus „Lietuvos ryto“ sutikimo, kuris buvo būtinas, nes tada A. Kavaliauskas turėjo galiojantį kontraktą su „Lietuvos rytu“.

Prasidėjo derybos dėl finansinių sąlygų.

„Lietuvos ryto“ sąlygos buvo paprastos: jokios išpirkos, o tiesiog naujas klubas perima A. Kavaliausko kontraktą 2017-2018 m. ir 2018-2019 m. sezonams.

Tačiau derybos įstrigo, nes sąlygos netenkino abiejų pusių. Tai reiškė, kad A. Kavaliausko kontraktas su „Lietuvos ryto“ lieka galioti, todėl Vilniaus klubo valdybos posėdyje nutarta: net ir sumažėjus biudžetui pirmenybę teikti įsipareigojimų A. Kavaliauskui vykdymui, dėl to atsisakant papildyti komandą vienu ar kitu žaidėju.

Po olimpinių žaidynių klubas pranešė A. Kavaliauskui, kad jis lieka „Lietuvos ryte“ ir turi atvykti į komandos treniruočių stovyklą Druskininkuose nuo rugpjūčio 26 d.

Žaidėjo agentas N. Tarle informuotas: „Lietuvos rytas“ turi galiojantį kontraktą su A. Kavaliausku. Šis lygiai taip pat turi įsipareigojimų „Lietuvos rytui“.

Bet rugpjūčio 25 d. vakarą „Lietuvos ryto“ klubas gavo elektroninį laišką iš N. Tarle, kad A. Kavaliauskas nutraukia sutartį su „Lietuvos rytu“ dėl daugiau kaip 60 dienų vėluojančio atlyginimo.

Iš tiesų buvo taip.

Rugpjūčio 17 d. „Lietuvos ryto“ klubas elektroniniu laišku informavo Rio de Žaneire esantį A. Kavaliauską, kad jam pervestas atlyginimas ir krepšininkas paprašytas pasirašyti patvirtinimą apie atsiskaitymą už 2015-2016 m. sezoną.

Tačiau klubas nesulaukė jokios reakcijos nei iš A. Kavaliausko, nei iš jo agento N. Tarle.

Nutraukdamas kontraktą su „Lietuvos rytu“ A. Kavaliauskas reikalavo sumokėti 1 (vieną) procentą likusio nesumokėto atlyginimo už 2015-2016 m. sezoną ir visą atlyginimą už du būsimuosius sezonus – 2016-2017 m. bei 2017-2018 m.

Kitą dieną, rugpjūčio 26-ąją, „Lietuvos rytas“ pervedė dėl įsivėlusios buhalterinės klaidos trūkstamą vieną procentą – 3000 eurų – A. Kavaliausko atlyginimo už praėjusį sezoną ir apie tai iškart informavo žaidėją ir jo agentą.

Bet tada iš Kauno „Žalgirio“ atėjo prašymas išduoti A. Kavaliausko paleidžiamąjį raštą.

„Lietuvos ryto“ klubas informavo agentą N. Tarlę, kad nepripažins A. Kavaliausko kontrakto nutraukimo ir paleidžiamojo rašto neišduos, jei nebus sutarta dėl abiem pusėms priimtinų sąlygų.

Vėl pabrėžta, kad „Lietuvos rytas“ neprašo už žaidėją jokios išpirkos.

Taip pat „Lietuvos rytas“ pranešė A. Kavaliauskui ir jo agentui, kad klubas pasirengęs kreiptis į teismą dėl sankcijų krepšininkui už vienpusį kontrakto nutraukimą be pateisinamos priežasties.

Tada A. Kavaliauskas atsisakė bet kokių pretenzijų „Lietuvos rytui“ ir susitarimas dėl kontrakto nutraukimo savaitgalį buvo pasirašytas.

„Lietuvos ryto“ klubas atsiprašo savo sirgalių dėl šios painios situacijos, nors ji ir susidarė ne dėl klubo kaltės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.