Naujienų srautas

Sportas2016.09.06 12:37

Daviso taurė: lietuviai kol kas lenkia bosnius tarpusavio akistatose

BNS 2016.09.06 12:37

Rugsėjo 16–18 dienomis „Siemens“ arenoje Vilniuje vyksiantis Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos bei Bosnijos ir Hercegovinos teniso rinktinių bus penktoji šių komandų tarpusavio akistata. Per iki šiol vykusius keturis tarpusavio mačus lietuviai iškovojo tris pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Pirmieji trys komandų susitikimai vyko dar tuomet, kai abi rinktinės žaidė trečioje Daviso taurės varžybų grupėje.

Lietuvos rinktinės žaidėjai ir sirgaliai geriausiai atsimena 2014 metų rugsėjį Sarajeve vykusią dvikovą. Tuomet įveikę aikštės šeimininkus rezultatus 3:2 lietuviai pirmą ir kol kas vienintelį kartą iškovojo kelialapį į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę.

Jonas Jakubonis, 32 metų amžiaus vilnietis, buvo vienas iš, galbūt, dvidešimties Lietuvos teniso rinktinės sirgalių, kurie iš arti stebėjo Lietuvos tenisininkų triumfą Sarajeve.

„Prieš porą metų nutaręs vykti į Bosniją, tiesą pasakius, nemaniau, kad turime daug šansų nugalėti kortų šeimininkus. Todėl istorinis mūsų komandos žingsnis į pirmą Daviso taurės varžybų grupę tąkart buvo labai maloniai netikėtas. O beveik visus Sarajeve tada pamatytus mačus galiu drąsiai rikiuoti savo gyvai matytų teniso susitikimų tope“, – prisimena J. Jakubonis.

„Mirza Basičius turbūt iki šiol kartais susapnuoja pirmą to susitikimo akistatą prieš Ričardą Berankį. Ir pabudęs išpiltas šalto prakaito nesupranta, kaip nelaimėjo. Įveikęs Ričardą pirmuose dvejuose setuose trečiame ir ketvirtame jis užtikrintai pirmavo, tačiau galutinio taško padėti taip ir nesugebėjo. R. Berankis įveikė varžovą penktame sete ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Tas mačas truko geras keturias valandas, per kurias pražudžiau turbūt daugiau nervų ląstelių nei per keturis metus prieš tai“, – prisimena vilnietis.

Anot J. Jakubonio, daug vilčių lietuviams buvo suteikusi ir Lauryno Grigelio ir Damiro Džumhuro mačo pradžia, tačiau antrosios Lietuvos raketės trauma tas viltis sužlugdė.

„Laurynas tada puikiai pradėjo susitikimą ir laimėjo pirmą setą 7:6. Visgi nugaros skausmai visiškai sukaustė mūsiškį ir ketvirto seto pradžioje jis pasitraukė iš kovos. Na o lemiamą tašką akistatoje su bosniais padėjo Berankis, 6:4, 6:4, 6:4 įveikęs tą patį Džumhurą. Galvoju, kad tai buvo vienas kokybiškiausių mano matytų Ričardo mačų“, – sako J. Jakubonis.

Paklaustas kas dar paliko įspūdį tame susitikime, vilnietis nedvejojo – aplinka ir sirgaliai.

„Pradėkim nuo to, kad arenoje Sarajeve akis graužė nuo vietinių viena po kitos rūkomų cigarečių, o palubėje ant aukšto bokšto įsitaisęs TV operatorius nuorūkas mesdavo tiesiog apačion. Na o bosnių sirgaliai vietomis kūrė tikrai neprastą ir siautulingą atmosferą. Ypač tuomet, kai jų žaidėjams būdavo sunku ir tokio palaikymo ar spaudimo teisėjams labai reikėjo. Atrodo dabar ateina mūsų eilė parodyti, kad ir mes galime palaikyti saviškius ne ką prasčiau“.

Lietuvos – Bosnijos ir Hercegovinos teniso rinktinių susitikimas rugsėjo 16-18 dienomis įvyks „Siemens“ arenoje Vilniuje. Mačo nugalėtojai 2017 metais žais pirmoje Daviso taurės varžybų grupėje.

Lietuvos – Bosnijos ir Hercegovinos rinktinių tarpusavio dvikovų istorija:

2005 m., Egiptas. Daviso taurės trečios grupės susitikimas.

Rolandas Muraška – Bojan Vujič                                       3:6, 6:3, 0:6;

Daniel Lencina – Ivan Dodig                                          6:4, 7:6 (7:5);

Rolandas Muraška/Daniel Lencina – Bojan Vujič/Ivan Dodig             4:6, 2:6;

2007 m., Egiptas. Daviso taurės trečios grupės susitikimas.

Daniel Lencina – Mirza Basič                                         7:6 (7:5), 6:1;

Ričardas Berankis – Zlatan Kadrič                                    6:1, 7:6 (7:4);

Ričardas Berankis/Gvidas Sabeckis – Mirza Basič/Ugljese Ostojič      3:6, 3:6;

2008 m., Armėnija. Daviso taurės trečios grupės susitikimas.

Daniel Lencina – Aleksandar Marič                                    6:4, 3:6, 6:4;

Gvidas Sabeckis – Aldin Setkič                                       6:4, 7:5;

Daniel Lencina/Gvidas Sabeckis – Mirza Basič/Tomislav Brkič          3:6, 7:6 (7:5), 3:6;

2014 m., Bosnija ir Hercegovina. Daviso taurės antros grupės susitikimas.

Ričardas Berankis – Mirza Basič                                      5:7, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4;

Laurynas Grigelis – Damir Džumhur                                    7:6 (7:5), 1:6, 1:6, 0:1;

Ričardas Berankis/Laurynas Grigelis – Mirza Basič/Tomislav Brkič     6:3, 6:3, 7:6 (7:4);

Ričardas Berankis – Damir Džumhur                                    6:4, 6:4, 6:4;

Lukas Mugevičius – Nerman Fatič                                      7:6, 3:6, 4:6.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi