Sportas

2015.09.08 13:45

P. Motiejūnas: neabejoju, kad V. Romanovas pamėgins sugrįžti į „Žalgirį“

Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas sako, kad surasti rėmėjų „Žalgiriui“ neapsakomai sunku: „Kol kas jokio aiškumo nėra, mes tikrai nepriartėjome dar prie tos stadijos, kad būtų aptarinėjamos sutarties sąlygos“.

Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas sako, kad surasti rėmėjų „Žalgiriui“ neapsakomai sunku: „Kol kas jokio aiškumo nėra, mes tikrai nepriartėjome dar prie tos stadijos, kad būtų aptarinėjamos sutarties sąlygos“.

Jis taip pat teigia neabejojantis, kad buvęs klubo savininkas Vladimiras Romanovas klubo ramybėje dar nepaliks. „Net neabejoju, kad jis norės vėl grįžti arba galbūt „pjaro“ prasme save pareklamuoti, galbūt net ir perimti kažkokia dalimi klubą“, – interviu LRT laidai „Savaitė“ kalbėjo P. Motiejūnas.

Šią savaitę portalas lrytas.lt paskelbė, kad „Gazprom“ svarstė paremti  Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubą 5 mln. dolerių, tačiau taip ir neapsisprendė, kam skirti didesnę paramą: krepšiniui ar Kontinentinei ledo ritulio lygai. Esą dėl paramos į Rusijos dujų bendrovę „Gazprom“ ir Rusijos elektros pardavimo ir skirstomųjų tinklų bendrovę „Inter RAO“ kreipėsi pats Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis. Tačiau „Inter RAO“ iškart atsakė, kad neketina remti „Žalgirio“. Ir „Žalgiris“, ir „Gazprom“ išsigynė, kad kas nors panašaus vyko.

Ar esate visiškai tikras, kad  A. Sabonis nekalbėjo su Rusijos „Gazprom“ ir kad jokios derybos nevyko? Jūs iš paties A. Sabonio girdėjote tokį atsakymą?

Taip, žinoma. Arvydas sėdėjo Lietuvoje, susitikom po pietų, kaip ir planavom, ir nebuvo jokių kalbų su niekuo. Keista ir smagu skaityti, kaip žmonės gali sukurti pasaką iki smulkmenų ir ją paleisti į viešą erdvę.

Bet Jūs neatmetate tokio varianto, kad kažkas iš Rusijos įmonių paremtų „Žalgirį“?

Kaip aš ir sakau: būkit geri, kas nors paremkite. O paskui jau žiūrėsime, kokie jūs esate, ar galima, ar negalima, bet vėlgi – tik paremkite kas nors.

Tai Jūs norite pasakyti, kad ieškoti rėmėjų yra labai sunku, ir tie verslininkai, kurie kalbėjo, kad nepaliks „Žalgirio“ bėdoje, dabar jau nebesisiūlo?

Yra labai sunku, neapsakomai sunku, nes visi turi savo verslus, susiplanavę savo išlaidas. Ir kalbėti labai lengva, o kai sėdame prie derybų stalo ir pradedame diskutuoti apie tai, kokia tai galėtų būti parama, vis tiek visi pirmiausia žiūri sau naudos, kas yra visiškai suprantama. Yra tikrai labai sunku.

Gerai, tai dabar prašom pasakykite, ką jums jau pavyko prikalbinti paremti „Žalgirį“? Bent jau spaudoje buvo minima „TOP Sport“?

Taip, jie jau buvo rėmėjai ir, kadangi atsilaisvino generalinio rėmėjo pozicija, tai čia tik dviem Eurolygos rungtynėm pavyko su jais sutarti, kad jie padidins tą paramą, kokią davė iki šiol. Bet vėlgi tai yra tikrai maži pinigai, ir jie nėra klubo gelbėtojai ar krizės sprendėjai.

O kiek reikia „Žalgiriui“, kad šis sezonas būtų pabaigtas iki galo?

Mes kalbėjome su žaidėjais, kad dar dvi algas... Nekalbant apie tuos miesto pinigus, kuriuos jau gavom, dar dvi algas bandysim gauti. Tai tam reikėtų dar 4 milijonų.

Ir „TOP Sport“ tiek gali paremti?

Ne, tikrai ne.

Ir tai yra viskas, ką jūs šiandien galite paminėti, – tą vienintelę bendrovę, daugiau niekas nieko nepažadėjo?

Kol kas jokio aiškumo nėra, mes tikrai nepriartėjome dar prie tos stadijos, kad būtų aptarinėjamos sutarties sąlygos ar kažkas tokio.

Apie „TonyBet“ bendrovę buvo taip pat spaudoje rašyta, kad jie neva siūlė 2,5 mln., bet jie pasiguodė, kad jų paslaugų buvo atsisakyta?

Na, vėlgi – yra sena sutartis su „TOP Sport“, jie remia klubą 2 metus. Visada klubo strategija buvo išlaikyti esamus rėmėjus. Ir, žinoma, kai yra viena lažybų bendrovė, ji nori būti vienintelė ir sutartyje tokios sąlygos yra numatytos. Tai kai atėjo Antanas Guoga ir jis sako, kad jis paremtų, bet turi būti „TonyBet“ lažybų reklama, mes to negalime daryti neatsiklausę savo rėmėjų ir mes negalime pažeidinėti sutarties sąlygų.

O nusileisti jie nenori?

Na, neradom kompromiso, sakykime taip.

Ar įmanoma, kad „Žalgiris“ susirastų rėmėjų Europoje?

Na, matote, mes esame labai maža rinka. Jiems neatsipirktų ta investicija ir jiems neįdomu.

Kaip Jūs manote, ar tai įvyko dėl buvusio savininko Vladimiro Romanovo nesusivokimo, ką jis veikia, ar viskas buvo sąmoningai daroma ir jis puikiai žinojo, kur tas klubas ritasi?

Na, neaišku, iš kur jis planavo gauti tas pajamas, nes tikrai to planavimo nebuvo, išlaidos yra labai didelės – nerealu Lietuvoje tokias surinkti normaliai dirbant. Tai vienas dalykas. Kitas dalykas, buvo neatsižvelgta į tai, kad dar buvo likę skolų iš praėjusio sezono. Bet kad nereali ta situacija, kad jam pačiam nebus įmanoma to „pavežti“, aš beveik garantuoju, kad tas buvo aišku.

Tai, pone direktoriau, išeitų, kad perėmęs „Žalgirį“, jis palieka jį tokioje pačioje ar dar prastesnėje situacijoje?

Realiai dar prastesnėje situacijoje negu paėmė.

O, pone Motiejūnai, ar jūs esate ramus, kad dabar jau visiškai klubas yra perimtas iš buvusio akcininko ir V. Romanovas niekaip jau negalės jam daryti įtakos, nesikiš: viskas – su juo baigta?

Yra sudėliotas planas, kaip būsim 100 procentų ramūs. Dabar, sakykime, yra 99 procentai, kad mes ramūs, bet žinant jį, aš net neabejoju, kad jis norės vėl grįžti arba galbūt „pjaro“ prasme save pareklamuoti, galbūt net ir perimti kažkokia dalimi klubą. Teisiškai tai sunkiai suvokiama ir neįmanoma dabar, bet kad bus tas bandoma daryti, aš beveik neabejoju.