Sportas

2021.08.25 13:18

Iš Turkijos patirtį parsivežantis Ulanovas: sugrįžimas į „Žalgirį“ nėra žingsnis atgal

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.08.25 13:18

Edgaras Ulanovas po Stambulo „Fenerbahče“ komandoje praleisto sezono grįžta į vietą, kurią pažįsta geriausiai – Kauno „Žalgirio“ stovyklą. Po puikių sezoną „Žalgiryje“ legionieriaus karjerą išbandęs E. Ulanovas nemano, kad sugrįžimas į Kauną yra žingsnis atgal.

„Smagu grįžti, nereikia daug laiko adaptuotis prie kultūros, draugų ir panašiai. Jausmas labai geras, labai smagu ir jauku, ir šilta. Laukiame pradžios“, – pirmaisiais įspūdžiais pasidalino E. Ulanovas.

Apie 29-erių metų krepšininko sugrįžimą į „Žalgirį“ oficialiai buvo paskelbta liepos pradžioje. E. Ulanovas teigia, kad mintys apie galimus pokyčius atsirado dar nesibaigus sezonui Turkijoje.

„Pavasarį niekas dar neaiškėjo, tuo metu daugiau mažiau buvo visos mintys apie atkrintamąsias. Nors daugiau mažiau žinojau, kad nebežaisiu iki pat sezono galo, bet palaikiau komandos draugus. Procesas buvo toks, kad daugmaž derybos ėjo sutarties nutraukimo link su pačiu „Fenerbahče“. Minčių dar tikrai jokių nebuvo apie kitas komandas. Tai maždaug viskas buvo apie sezono pabaigą ir kontrakto nutraukimą“, – kalbėjo žaidėjas.

E. Ulanovas, prieš išvykdamas į „Fenerbahče“, 2019–2020 m. Eurolygos sezone vidutiniškai žaidė po 25 minutes ir rinko po 8,3 taško. Lietuvis savo pozicijoje buvo laikomas vienu pajėgiausių žaidėjų Europoje. Visgi sugrįžimo į „Žalgirį“ jis nelaiko prastu sprendimu.

„Nesakau, kad tai žingsnis atgal, nes pagal organizacijas Europoje, „Žalgiris“ tikrai yra top 5–6. Jeigu ateitų kažkokie klubai su pasiūlymais, sakau, kad turėtų labai daug skirtis arba finansiškai, arba organizacija turėtų būti labai panašaus lygio kaip čia.

Kalbant apie organizaciją, buvau labai gerame klube ir „Žalgiris“ grynai viską tą patį gali pasiūlyti ir čia. Kiek esu girdėjęs, yra galybę klubų Eurolygoje, kurie neturi tokių galimybių, ką mes čia turime Kaune. Nesakau, kad žingsnis atgal, bet džiaugiuosi, kad turime gerus ryšius, santykius. „Žalgiris“ pasitikėjo, pasiūlė ir džiaugiuosi čia būdamas“, – tęsė E. Ulanovas.

E. Ulanovas dar neturėjo progos susipažinti Martino Schillerio krepšiniu. Paklaustas, kokio stiliaus tikisi, krepšininkas ragina palaukti draugiškų rungtynių ciklo.

„Žiūrėsime, ne už kalnų ateis draugiškos rungtynės. Svarbiausia mėgautis žaidimu, kas man labai svarbu. Jeigu man pavyks mėgautis ir džiaugtis, tai, manau, prisitaikysiu prie to žaidimo. Svarbiausia, kad būtų rezultatai, patenkinti treneriai, žaidėjai, fanai ir gera sveikata“, – teigė puolėjas.

Septynių naujų žaidėjų šiame tarpsezonyje sulaukęs „Žalgiris“, E. Ulanovu įsitikinimu, ir šį sezoną turės paneigti išankstines prognozes.

„Ne pirmi metai, kai skalambija žiniasklaida ir žmonės, kad mažesni pinigai, sudėtis prastesnė ar geresnė. Kiekvienais metais nesame tie, kurie prognozėse yra pirmi. Ir patys suprantame, kad nesame patys talentingiausi, gražiausi ir geriausi – viską reikės padaryti komandiniu žaidimu ir įrodinėti.

E. Ulanovas praėjusį sezoną buvo susidūręs su klubo trauma. Dėl jos krepšininkas negalėjo užbaigti sezono Turkijoje bei tuo pačiu padėti Lietuvos rinktinei olimpiniame atrankos turnyre.

„Operacija buvo paskutinė opcija, jeigu jau visiškai niekas nepadės, tai tada. Iki to nepriėjome ir džiaugiuosi dėl to, tikiuosi neprieisime ir naujajame sezone.

Dabar sportuoju, viskas gerai, nepraleidau dar nė vienos treniruotės, tikiuosi viskas bus gerai. Sekame, žiūrime, kas vyksta, sąlygas turime superines“, – pridūrė E. Ulanovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt